П’ятихвилинна медитація під час обідньої перерви
Сара Харві, авторка робіт про кайдзен (японський метод, про який ми писали раніше, що полягає в поступовій зміні звичок), каже, що почала медитувати після розриву стосунків. З її слів, це дійсно допомогло впоратися з емоціями без їхнього пригнічення, а навпаки — прийняття. Таким чином вона стала добрішою до себе і пережила важкий період із найменшими втратами.
В особливо напружених робочих ситуаціях дуже корисно виділяти час на короткі сеанси медитації. Після них людина заспокоюється і повертається на робоче місце з готовністю наполегливо працювати до кінця дня.
Візьміть паузу, зосередьтеся на своєму диханні та зарядіться енергією на решту дня!
У мережі існує безліч безплатних інтерактивних систем для медитації, які можна завантажити на свій телефон у вигляді застосунків. Також можна переглядати відео на YouTube. Однак, якщо ви ніколи раніше цим не займалися і не впевнені, чи вам сподобається, спробуйте наступну п’ятихвилинну вправу. Вона надзвичайно проста, а ще її можна виконати майже будь-де.
Міні-медитация на п’ять хвилин:
1. Знайдіть тихе місце, де ви можете сидіти, не відволікаючись. Це може бути переговорна кімната, стіл у робочій їдальні, лавка або затишок під деревом у парку.
2. Встановіть таймер на п’ять хвилин на своєму телефоні або годиннику.
3. Заплющіть очі (або, якщо ви перебуваєте у громадському місці, спробуйте розслабити їх і сконцентрувати погляд у одній точці).
4. Зверніть увагу на своє дихання. Воно поверхневе або, можливо, прискорене? Зробіть десять глибоких та плавних вдихів і видихів.
5. Потім розповсюдьте свідомість по всьому тілу. Як ви себе сьогодні почуваєте?
6. Після того, як ви замислитеся про свій стан і усвідомите емоції, що відчуваєте, розширте межі свідомості, щоб охопити навколишній простір. Що ви чуєте? Може, навколо панує повна тиша?
7. На завершальному етапі поверніться до дихання і сконцентруйтеся на повільних вдихах і видихах, поки не закінчиться таймер. Можливо, на цьому етапі ваш розум почне заповнюватися мандрівними думками. Коли це станеться, усвідомте ці думки, відпустіть їх і поверніться до дихання. Коли час мине, поверніться до сприйняття оточення.
Якщо ви вважаєте цю вправу корисною, спробуйте виконувати її під час обідньої перерви один або два рази на тиждень. Якщо вона приноситиме користь, ви зможете збільшувати тривалість сеансів медитації.
Нехай цей короткий період спокою та самопізнання стане способом відпочинку від рутини та швидкого ритму життя. Так ви зможете зосередитися на своїх потребах і заспокоїти розум. І, можливо, це стане вашим особистим шляхом до збалансованого життя і більш гармонійних стосунків з навколишнім світом.
Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.
Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.
Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.