MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

День пам’яті жертв Великого терору у Сандармосі 2023

02.08.2023   
5-го серпня о 16:00 за Києвом Меморіал організовує онлайн-трансляцію з читанням віршів українських поетів “Розстріляного відродження” та запрошує приєднуватись усіх охочих.

© Лілія Матвєєва / Меморіал [сандармох 2023 5 серпня]

© Лілія Матвєєва / Меморіал

Щорічно 5-го серпня на меморіальному кладовищі Сандармох протягом багатьох років проходить День пам’яті жертв радянського державного терору.

Урочище Сандармох — одне з місць поховань жертв Великого терору, де розстріляли та поховали щонайменше 6241 людину — це понад 50 національностей, зокрема, щонайменше 727 українців.

Якщо бажаєте взяти участь в акції пам’яті в Сандармосі, детальну інформацію шукайте на сайті Фонду Іофе та Меморіалу.

Також можна доєднатися до читання імен розстріляних в Сандармосі з будь-якої точки світу.

Згадуючи жертв Сандармоху, ми також висловлюємо підтримку Юрію Дмитрієву, котрий вже понад шість років перебуває в ув’язненні за брехливим звинуваченням. Читання імен — це заява про неприйнятність насилля для розв’язання політичних питань в сучасному світі, а також прояв солідарності з тими, хто страждає від політичних репресій прямо зараз.

Як все буде у 2023 році?

У 2023-му ми знову проведемо онлайн-етер з вашими роликами та живою трансляцією з різних міст. Запрошуємо вас обрати доречну локацію у вашому місті, зібратися великою чи маленькою групою та прочитати імена людей, вбитих у Сандармосі.

Можна зробити це 5-го серпня, долучившись до прямого етеру нашої трансляції. Можна записати читання імен заздалегідь і надіслати відеоролик нам. Отримані відео ми обов’язково включимо в загальний ефір Дня пам’яті жертв Великого терору в Сандармосі!

Де читати?

Для проведення акції підходять ліси та парки — як алюзія на Сандармох, а також індивідуальні чи колективні пам’ятники людям, що пережили чи не пережили радянський терор.

Де знайти імена для читання?

Найближчим часом ми надамо охочим інструмент для отримання випадкових сандармоських імен, що не будуть повторюватися.

Особливість акції у 2023 році

Цьогоріч Меморіал пропонує охочим читати не лише імена жертв, але й вірші поетів “Розстріляного відродження” — цілого покоління літераторів українського модернізму, убитих та похованих у Сандармосі. Їхні імена та тексти ми публікуватимемо на нашому каналі напередодні 5-го серпня.

Як знімати, як створити живу трансляцію, куди й коли надсилати відео, якщо доєднатися до прямого ефіру складно, можна дізнатися тут.

 Поділитися