MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Без права називати війну війною. Дайджест російських протестів

04.08.2023   
Наші інформ.
Чоловіка з цього фото, Дмитра Скуріхіна, засудили до півтора року позбавлення волі. А Олександра Сомрякова відправили на шість років до колонії за правду про Маріуполь. Тим часом двох маленьких дітей викликали на допит свідчити проти власної матері, яка виступає проти війни.
Дмитро Скуріхін із села під Петербургом перетворив свій магазин на політичне висловлювання, фото: ОВД-інфо
Дмитро Скуріхін із села під Петербургом перетворив свій магазин на політичне висловлювання, фото: ОВД-інфо

Переслідування

Канал “7х7. Горизонтальна Росія” повідомляє, що Новгородський університет не подовжив контракт із викладачем історії Павлом Колосніциним, який раніше отримав штраф за антивоєнний коментар.

*

В Архангельській області 9-річну дівчинку та 10-річного хлопчика викликали як свідків на допит у кримінальній справі, порушеній проти їхньої матері Лідії Прудовської щодо дискредитації армії. Раніше Лідію притягали до адміністративної відповідальності за антивоєнні пости у ВКонтакті.

*

Володимира Золотарьова з Хабаровська засудили до 18 років ув’язнення у справі про підпал будівлі Росгвардії. Суд встановив, що Золотарьов у червні 2022 року вилив бензин на ґанок будівлі Росгвардії та підпалив його. Він пояснив у суді, що “хотів показати людям, що виступають проти вторгнення, не самі”. До підпалу Золотарьов перебував під домашнім арештом через те, що вдарив поліцейського.

*

Головну редакторку уральського медіа “Ревда-Інфо” Валентину Пермякову оштрафували за доносом читачів за пост про обстріл українських міст. Незалежне видання у Ревді існує 30 років. Медіа має антивоєнну позицію та не приховує цього. За словами Валентини Пермякової, їй неодноразово пропонували виїхати з країни, але вона вирішила залишитися.

*

Заарештовано соціолога Бориса Кагарлицького, його звинуватили у “виправданні тероризму”. Він перебуває у СІЗО. Приводом став пост про підрив Кримського мосту в жовтні 2022 року. Захист соціолога стверджує, що він ніколи не підтримував та не виправдовував тероризм. Кагарлицький регулярно критикує політику російської влади з початку війни в Україні.

Борис Кагарлицький, фото: Горизонтальна Росія

Борис Кагарлицький, фото: Горизонтальна Росія

*

Російські правоохоронці звинуватили Катерину Карташову з Володимира у дискредитації армії через графіті “Ні війні”, намальоване на дверях волонтерського центру в Олександрові, який допомагає учасникам війни в Україні. За словами жінки, поліцейські, вимагаючи від неї свідчень, погрожували їй вагнерівцями.

*

Миколу Гуценовича, пенсіонера з Пензи, визнано винним у повторній дискредитації армії. Про це повідомило “ОВД-Інфо” із посиланням на адвоката Станіслава Фоменка. Приводом для переслідування пенсіонера стали 18 реакцій у соцмережі Однокласники.

*

Проти пенсіонера з Новосибірська порушили справу про публічні заклики до тероризму та екстремізму в інтернеті, а також про заклики до масових заворушень. За словами пенсіонера, його переслідують за “коментарі протестні, дуже різкі, проти СВО та мобілізації, пов’язані з підпалом ленінського військкомату”.

“У мене дочка живе у Києві, коли їх почали бомбити, я просто розум втратив, почав писати антивоєнні коментарі. У мене дитина в бомбосховищі ночувала, розумієте?” — розповів обвинувачений.

*

Суд у Москві оштрафував Олену Полякову, затриману 14 червня на Пушкінській площі під час одиночного пікету із плакатом “Ні війні”. Полякову звинуватили у дискредитації російської армії.

*

Поліцейські затримали із застосуванням сили 40-річного чоловіка з Волгоградської області у кримінальній справі про “фейки” про російську армію. Волгоградця було затримано біля його будинку, його поклали обличчям в асфальт і одягли наручники. Справу порушено через антивоєнні коментарі в соцмережах.

*

Підприємцю з Ленінградської області Дмитру Скурихіну загрожує два з половиною роки позбавлення волі. Першу кримінальну справу проти Скуріхіна порушили через антивоєнні плакати на фасаді його магазину. Друге — через пікет із плакатом “Пробач, Україно!”. Ред: Коли стаття вже була опублікована, стало відомо, що Скуріхіна засудили до півтора року позбавлення волі та взяли під варту в залі суду.

*

На мешканку Москви Яну Холодову склали два протоколи за статтею про дискредитацію російської армії через сториз в інстаграмі.

*

Через репост “Феміністського антивоєнного спротиву” блогера та автора телеграм-каналу “Війна — це кринж” Сергія Другова засудили до двох років примусових робіт. Окрім того, йому на три роки заборонили адмініструвати інтернет-ресурси.

*

Олексія Вольського з Нижнього Новгорода звинуватили у поширенні “фейків” про російську армію через пост у ВКонтакті. Минулого тижня його відправили під домашній арешт. “Багато мертвих місцевих мешканців та одна розруха. Тут винні російські окупанти та уряд Росії загалом. Творять нелюдські речі”, — написав Вольський у своїй публікації.

*

Ексдепутата міськдуми Пскова Дмитра Пермякова оштрафували за статтею про дискредитацію армії через кілька постів у Фейсбуці. Про протокол щодо Пермякова стало відомо на початку липня. Приводом для переслідування стали публікації, де він писав про те, що “чим довше триває війна, тим складніше російським пропагандистам брехати, інформація про бійню в Україні просочується навіть в інфополі глибинного народу”. Також “дискредитацією” російської армії визнали розміщену ним інформацію про пожертвування Червоному хресту в Україні.

*

Катерину Масловську з Пскова оштрафували за те, що вона розмістила у ВКонтакті фотографії з антивоєнних акцій: фото людей з плакатами “НІ НАЦИЗМУ”, “Мене вбили, бо я українець”, “Солдати Путіна бомблять Україну за підтримки твоєї мовчазної згоди”.

*

До шести років колонії за статтею про фейки про армію засудили Олександра Сомрякова з Краснодара. Приводом для переслідування чоловіка стали його публікації про те, що російські війська атакували драматичний театр у Маріуполі, а також здійснили “масове вбивство мирного населення”, у тому числі “260 людей у маленькому містечку Буча”.

*

Кримінальну справу через лист до міністра освіти Саратовської області порушили щодо саратовської громадської діячки Рузилі Бішевої. Її звинувачують у повторній дискредитації російської армії. У тексті звернення, зокрема, була вимога скасувати у школах “Розмови про важливе” — пропагандистські уроки, запроваджені у російських школах минулого навчального року. “Головні терористи — не діти та батьки, а ті, хто підтримував політику “Єдиної Росії” та підтримує зараз війну в Україні. Це війна проти українців, проти мирних жителів прекрасної України”, — сказано у листі.

Онлайн-протести

Лікарка Катерина Мікрюкова з Москви 24 липня негативно відреагувала в домовому чаті на заклик зібрати гроші на доглядальницю російському військовому, який отримав поранення на війні. Вона написала, що військовий міг не воювати й залишитись здоровим. Незабаром жінку видалили з домового чату, скриншоти листування опублікували провладні канали, на адресу жінки та її сім’ї почали надходити анонімні погрози. Катерина Мікрюкова звільнилася з лабораторії “Гемотест” та виїхала з Росії.

Катерина Мікрюкова, фото: Інстаграм

Катерина Мікрюкова, фото: Інстаграм

*

Ганні Чагіній, альтистці та викладачці музики з Томська, вимагали призначити штраф у справі про антивоєнні висловлювання в мережі. Чагіну звинувачують за статтею про повторну дискредитацію російської армії. Приводом стали кілька антивоєнних дописів та коментарів на її сторінці у ВКонтакті.

Ганна Чагіна, фото: baznica.info

Ганна Чагіна, фото: baznica.info

*

Через пост про “Мордор” і картинки з пацифіком на москвича Андрія Дранникова-Елінгера склали протокол про дискредитацію російської армії. У відділі поліції, куди його викликали, він дізнався про адміністративну справу проти нього. Також приводом для звинувачення став пост із текстом: “Третій місяць абсолютно фашистської агресії проти Братського Народу України. Підтримка не зростає, але й активних протестів немає. Мордор живе своїм повсякденним мордорським життям. Орки, вони такі орки...”.

Пікети

20 липня у Москві затримали Павла Прохорова, який стояв на Пушкінській площі з плакатом “Крим, Донецьк, Луганськ, Херсон, Запоріжжя — це Україна! Ні війні! Ні путінізму!”

Павло Прохоров, Москва, фото: ОВД-Инфо

Павло Прохоров, Москва, фото: ОВД-Инфо

*

Фігуранта “антивоєнної справи” Андрія Трофімова оштрафували через те, що він показував аркуші паперу з написом ПУТІН ХУЙЛО. Про це знайомий підсудного. Згідно з протоколом, складеним на Трофімова, під час судових засідань він показував аркуші А4 з написами “НІ ВІЙНІ” та “ПУТІН ХУЙЛО”, а також планував продемонструвати плакати з написом “СЛАВА УКРАЇНІ”.

*

Миколу Борисова з Воронежа оштрафували через антивоєнний пікет 7 липня, визнавши винним за статтею про дискредитацію армії. На плакаті Миколи було написано: “Ця війна нашим коштом. Я проти війни. Вам потрібна ця війна?”

Микола Борисов, Вороніж

Микола Борисов, Вороніж

*

25 липня в Іжевську біля будівлі уряду було затримано Федора М’ясникова з плакатом “Ні війні”.

Федір М’ясніков, Іжевськ, фото: ОВД-Инфо

Федір М’ясніков, Іжевськ, фото: ОВД-Инфо

Відмова воювати

Суд у Майкопі визнав артилериста винним у невиконанні наказу під час мобілізації. У березні 2023 року військовий під час ранкової побудови у місцевій частині відмовився виконувати наказ командира, який відправляв його до України. За версією слідства, контрактник зробив це демонстративно. Це, як заявив у суді обвинувач, підірвало авторитет командира.

Диверсії та саботажі

Проти 16-річного школяра порушили справу за статтею про заклики до тероризму. Силовики стверджують, що у січні юнак створив телеграм-канал, у якому “розхвалював диверсантів та закликав інших школярів здійснювати підпали військових комісаріатів”. Після затримання його відпустили під підписку про невиїзд.

*

У Волгоградській області програміста Павла Магаляса звинуватили у підпалі міської адміністрації та засудили до 2,5 років колонії. За версією слідства, Магаляс, незгодний з війною та мобілізацією, кинув дві пляшки із запалювальною сумішшю в адміністрацію міста Камишина. Його затримали у вересні 2022 року, відтоді він перебуває під вартою.

*

Справу про підпал військкомату розгляне Південний окружний військовий суд. Шкільного вчителя Бориса Гончаренка та його знайомого Богдана Абдурахманова звинувачують у тому, що в ніч проти 6 жовтня 2022 року вони кинули у двері військкомату в Гарячому Ключі чотири коктейлі Молотова.

*

У справі про підпал двері військкомату у Бердську затримали Євгена Бураго; йому звинувачують за статтею КК про пошкодження чужого майна. Площа займання склала усього пів квадратного метра. Вогонь гасити не довелося, він погас через кілька хвилин.

Місто говорить

Антивоєнні графіті та написи щодня з’являються в російських містах

Роман Супер у своєму телеграм-каналі публікує фото антивоєнного вірша на стенді інформації однієї із петербурзьких лікарень.

Фото: телеграм-канал Романа Супера

Фото: телеграм-канал Романа Супера


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися