MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З хворої голови — на здорову. Дайджест російських протестів

24.08.2023   
Наші інформ.
Росіянина засудили до шести років ув’язнення та до примусового лікування у психіатра за пости про Бучу. Каральну психіатрію в Росії застосовують усе частіше.

Олександр Бахтін. Фото: Sota

Олександр Бахтін. Фото: Sota

Переслідування та тиск

Суд у Митищах засудив 51-річного зоозахисника Олександра Бахтіна до шести років ув’язнення. Його звинуватили у поширенні “фейків” про армію РФ через три пости у “ВКонтакті”, написані навесні 2022 року: про ймовірну блокаду Києва, про вбивства мирних жителів у Бучі та про українських волонтерів, які ризикували життям, рятуючи безпритульних тварин під час війни. Бахтіну також призначили примусове амбулаторне лікування у психіатра. Експертиза стверджує, що він “не міг повною мірою усвідомлювати фактичний характер і суспільну небезпеку своїх діянь”.

*

Примусове лікування призначили жителю Орловської області Михайлу Давидову через те, що він кинув два коктейлі Молотова в будівлю адміністрації. У серпні 2022 року чоловік на велосипеді кинув у двері будівлі уряду Орловської області дві пляшки із запальною сумішшю. Невелике загоряння швидко загасили. За тиждень затримали Давидова, його відправили до СІЗО. Спочатку йому інкримінували статтю про замах на вбивство, вчинений загальнонебезпечним способом. Пізніше Давидова перевели до психіатричного стаціонару, а до суду справа надійшла вже за статтею про теракт.

*

Слідчий комітет Москви порушив справу про “фейки про армію” проти баптистського пастора Юрія Сіпка. Сіпка підозрюють у поширенні “фейків про армію” “з мотивів політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті чи ворожнечі або з мотивів ненависті чи ворожнечі щодо будь-якої соціальної групи”. Справу завели через антивоєнне відео, яке пастор виклав у березні 2022 року. Сам пастор уже не живе в Росії, проте силовики все одно провели обшуки в його родичів у Калузі, в іншого священнослужителя — пастора Альберта Раткіна, і навіть у будівлі Калузької церкви.

Юрій Сіпко, фото: slovoproslovo.info

Юрій Сіпко, фото: slovoproslovo.info

*

Радянський районний суд Краснодарського краю засудив муніципального депутата Сергія Дєточкіна до штрафу за “дискредитацію армії”. За версією слідства, 16 травня під час похорону двох загиблих мобілізованих Дєточкін сказав їхнім родичам, що немає “ніякої денацифікації та демілітаризації України”, і порадив ставити чиновникам незручні запитання. Співробітники місцевої адміністрації написали на нього донос. Дєточкін провини не визнав і заявив, що одна із стукачок, депутатка Ігнаткіна від “Єдиної Росії”, намагається звести з ним рахунки. Суддя Наталія Безуглова, однак, визнала провину доведеною.

*

Мешканка Краснодара Ольга звинуватила сусідок, які плетуть маскувальні сітки, у тому, що вони “продали дітей” на війну. Сусідки, які перебувають у провоєнному чаті “Бумеранг добра”, заявили, що писатимуть доноси на Ольгу та її матір. Пізніше канал “Кримський СМЕРШ” опублікував відео з майданчика, виклав персональні дані жінок і заявив, що мама Ольги “намагалася напасти на дружин і матерів учасників СВО”. Жінок почали цькувати в соцмережах, телефонувати і погрожувати, що відріжуть Ользі голову.

Підтримка антивоєнних активістів

Росіяни за півтори години закрили збір на штраф вчительки музики з Томська Анни Чагіної за дискредитацію армії. Викладачку музики й альтистку визнали винною за статтею про повторну дискредитацію армії через антивоєнні пости. Збір відкрив друг сім’ї Анни Чагіної.

*

У Санкт-Петербурзі активіст Віталій Іоффе вийшов на пікет на підтримку політув’язненої Ольги Смирнової. Віталій тримав у руках плакат із написом: “Ользі Смирновій 7 років колонії за боротьбу проти фашизму і війни, за правду”. Перехожі реагували на пікет по-різному. “Правильно дають”, — сказала одна жінка, а один чоловік підійшов і потис пікетувальнику руку. 8 серпня прокуратура запросила для Ольги Смирнової 7 років позбавлення волі у кримінальній справі про поширення “фейків” про російську армію. Сторона обвинувачення вважає, що після початку війни жінка “з мотивів політичної ненависті” опублікувала щонайменше сім постів, у яких, зокрема, йшлося про удари по інфраструктурних і культурних об’єктах України, а також про загибель мирного населення. Активістка перебуває в СІЗО з травня 2022 року.

Пікети та мітинги

Житель Єкатеринбурга вийшов до памʼятника Леніна з плакатом “Ні війні”. Активіста затримала поліція.

*

Олександр Правдін, 73-річний активіст із селища Сіверське (Ленінградська область), вийшов на пікет із плакатом (рос.) “Мариуполь побратим? Или поработим?”. Акція пов’язана з визнанням Маріуполя і Грозного містами-побратимами, яке відбулося 9 серпня. Протягом багатьох років Олександр Правдін проводить у своєму селищі різні акції на підтримку політичних в’язнів і проти репресивних законів.

Олександр Правдін

Олександр Правдін

Диверсії та саботажі

8 серпня в Бєлгороді невідомі підпалили залізничну батарейну шафу. Партизанам вдалося знищити сім акумуляторів, які використовуються для живлення релейних шаф. Поруч із місцем події знайшли пластикову пляшку зі слідами бензину. СК порушив кримінальну справу. Особи підпалювачів поки що не встановлені.

*

Удень 10 серпня 35-річний житель Москви кинув пляшку із запальною сумішшю в будівлю військкомату на вулиці Карла Маркса в підмосковному Зарайську. Однак чоловік не підпалив рідину, тому пожежі не сталося. Москвича миттєво затримали.

Онлайн-протести

Хакери з об’єднання Sudo rm-RF зламали сайт Московського міського бюро технічної інвентаризації (“МосгорБТИ”). Активісти залишили оголошення про те, що всі дані про держслужбовців, політиків, військових і представників спецслужб, які підтримують війну, передані силам оборони України. “МосгорБТИ” займається технічним обліком московської нерухомості, збирає актуальні відомості про квартири, житлові багатоповерхові будівлі, приватні будинки, заміські ділянки, включно з інформацією про їхніх власників.

Фото: Activatica

Фото: Activatica

Міста говорять

Увечері 11 серпня на площі Шевченка в Петербурзі з’явилася невелика паперова табличка з іменами двох дівчат-музикантів, які загинули 9 серпня внаслідок російського ракетного удару по Запоріжжю.

Площа Шевченка в Петербурзі. Фото: Activatica

Площа Шевченка в Петербурзі. Фото: Activatica

Наліпки і графіті продовжують з’являтися в російських містах.

Тольятті

Тольятті

Санкт-Петербург

Санкт-Петербург

Омськ, фото: Весна

Омськ, фото: Весна

Фото: Весна

Фото: Весна

Фото: Весна

Фото: Весна

В Омську напередодні регіональних виборів активісти почали розклеювати листівки “Єдина Росія — партія могилізації”.

*

Під час відкриття “Музею недавнього” в Петрозаводську, присвяченому світловим вивіскам радянських часів, запалили напис “Миру — мир”.

Фото: Горизонтальная Россия

Фото: "Горизонтальная Россия"


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика й інших.

 Поділитися