MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Швидка релаксація

04.09.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Іноді корисно мати під рукою коротку форму релаксації, яку можна швидко використати в ситуації, що провокує тривожність, страх або розгубленість.

[костянтин пейчев, психолог]

Використовуючи наше дихання, ми можемо стати більш розслабленими (Сміт, Диреґров, Юле).

Спочатку покладіть руки на живіт та вдихніть, повільно вдихніть через ніс, рахуючи до 4—5. Потім повільно видихніть через рот (і так само повільно рахуйте до 4—5), примовляючи собі: “Розслабся”.

Повторіть чотири рази.

Далі спочатку затисніть, а тоді розслабте один кулак. Потім другий. Рахуйте до 5, коли затискаєте, і до 5, коли розтискаєте.

Тоді зробіть те саме з ногами: спочатку напружте їх, рахуючи до 5, а потім розслабте, знову ж таки рахуючи до 5.

Далі зробіть ще чотири вдихи через ніс і чотири видихи через рот, поклавши руки на живіт. Скажіть собі: “Розслабся”, коли ви видихаєте.

А тепер уявіть, що тримаєте в кулаку всю напругу або тривогу. Відпустіть їх, коли розслабляєте кулак.

Потім потрусіть руками, щоб позбутися останніх частинок напруги чи тривоги.

Така вправа допомагає швидко зняти напругу та позбутися стресу.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися