MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Загибель волонтерів, черговий масований обстріл, повернення дітей — підсумки тижня

11.09.2023   
ХПГ-інформ
Біля Часового Яру росіяни вбили двох іноземних волонтерів з гуманітарної організації Road to Relief. До України вдалося повернути ще 9 українських дітей. Росіяни продовжують обстрілювати цивільну інфраструктуру України. ХПГ коротко розповідає про події минулого тижня.

Іспанська волонтерка і директорка гуманітарної організації Road to Relief Емма Ігуаль, фото: інстаграм-сторінка Road to Relief

Іспанська волонтерка і директорка гуманітарної організації Road to Relief Емма Ігуаль, фото: інстаграм-сторінка Road to Relief

• 10 вересня на Донеччині під російський обстріл потрапила машина волонтерів гуманітарної організації Road to Relief: загинули двоє з них. Обстріл стався, коли волонтери прямували зі Слов’янська в бік Бахмута. “За Часовим Яром їхню машину обстріляли росіяни. Від прямого удару автомобіль перекинувся та загорівся, — йдеться в повідомленні. — У машині перебували німецький медичний волонтер Рубен Мавік, шведський волонтер Йохан Матіас Тир, канадський волонтер Ентоні “Тонко” Ігнат та іспанська волонтерка і директорка Road to Relief Емма Ігуаль”. Рубен і Йохан отримали важкі поранення й опіки, Емма Ігуаль та Ентоні Ігнат загинули.

Організацію Road to Relief засновали у березні 2022 року. Вона займається гуманітарною допомогою мешканцям українських населених пунктів на лінії фронту, а також евакуацією цивільних із зони бойових дій.

• 6 вересня близько другої години дня ворожа ракета поцілила у ринок у центрі Костянтинівки: загинули 15 людей, понад 36 були поранені. Удар спричинив пожежу, що охопила 300 квадратних метрів — горіли павільйони та автівки. Офіс Генпрокурора розслідує обстріл ринка як порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України).

Костянтинівка, 6 вересня 2023 року, фото: МВС України

Костянтинівка, 6 вересня 2023 року, фото: МВС України
• 8 вересня російські військові вчинили масовану атаку по Дніпровщині, Запоріжжю, Сумах та Херсонщині. О пів на шосту ранку ворожа ракета вдарила по житловому сектору в Сумах: повністю зруйновано двоповерховий будинок, пошкоджено понад два десятки будівель, 8 транспортних засобів. Двох осіб вдалося врятувати з-під уламків.

Суми, 8 вересня 2023 року, фото: МВС України

Суми, 8 вересня 2023 року, фото: МВС України
О 6:20 кілька російських ракет влучили по цивільній інфраструктурі Запоріжжя. Через це спалахнули пожежі в адміністративній будівлі та газовому модулі. В 30 багатоповерхівках і трьох навчальних закладах повибивало вікна.

Близько дев’ятої години ранку російська ракета поцілила по центру Кривого Рогу: було пошкоджено адмінбудівлю поліції та житлові будинки довкола. Одна людина загинула, 74 дістали поранень. Загиблий — працівник поліції.

Кривий Ріг, 8 вересня 2923 року. Фото: ДСНС

Кривий Ріг, 8 вересня 2923 року. Фото: ДСНС

Того ж дня в Одрадокам‘янці на Херсонщині російська авіабомба вбила трьох цивільних — 2 жінок та чоловіка. Четверо місцевих мешканців отримали поранення.

• Офіс генпрокурора розслідує розслідується майже 100 випадків катувань, скоєних росіянами під час окупації на Харківщині. У цих злочинах встановлено понад 700 постраждалих, заявив генпрокурор України Андрій Костін. “Наразі ідентифіковано 156 підозрюваних — військовослужбовців зс рф та представників окупаційної “влади”, щодо 114 обвинувальні акти скеровано до суду, 35-х засуджено за катування та жорстоке поводження як воєнні злочини”, — розповів він.

• До України вдалося повернути ще 9 українських дітей, повідомив Омбудсман Дмитро Лубінець. “Історії цих дітей — вражають. Я неодноразово наголошував, що кожне повернення, як спецоперація. Адже долі дітей різні, але кожному з них довелося пройти через випробування, — заявив він. — Наприклад, двоє діток довгий час перебували на ТОТ, і тепер, нарешті, вдалося повернути їх батькам. Також нам вдалося повернути на Батьківщину хлопця, якого росіяни звинуватили у підриві моста, місяць тримали у в’язниці та допитували. Він пройшов всі кола пекла, зокрема, й фільтрацію. Але тепер він з мамою, в Україні”.

В Україну вдалося повернути ще 9 дітей. Фото: телеграм-канал Дмитра Лубінця

В Україну вдалося повернути ще 9 дітей. Фото: телеграм-канал Дмитра Лубінця

• Суд у так званому “ДНР” засудив Костянтина Сичака, водія-санітара Національної гвардії України, до 26 років колонії. Його звинуватили в тому, що він буцімто, “отримавши від командування наказ силоміць утримувати владу в Маріуполі” обстрілював автівки з цивільними, в результаті чого загинуло троє осіб. Слід зазначити, що за свідченням людей, яким вдалося вирватися з Маріуполя, обстріли евакуаційних колон здійснювали саме російські військові. Також це неодноразово відбувалося в інших регіонах, де відбувалися активні бойові дії.

Костянтин Сичак, фото: Слідчий комітет Росії

Костянтин Сичак, фото: Слідчий комітет Росії

• До Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом, включили 20 українських пам’яток культури, зокрема, будівлю харківського Держпрому, Одеську обсерваторію, карпатські дерев’яні церкви та Києво-Печерську Лавру. Рішення ухвалили під час позачергового засідання Комітету Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Як повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України, мова йде про більшість об’єктів, які входять до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та до попереднього Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

© Kathrine Andi / Shutterstock [Харків Держпром площа Свободи]

© Kathrine Andi / Shutterstock

• Учасники глобальної ініціативи T4P (Трибунал для Путіна) документують події, в яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 10 вересня 2023 року ініціативою зафіксовано 50655 ймовірних воєнних злочинів, вчинених російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися