Оптимізуйте свій робочий день через запитання до себе
Є речі, які ви можете змінити самостійно, щоб краще керувати своїм часом та зберегти баланс між роботою та особистим життям. Для того, щоб з’ясувати, які саме зміни вам слід впровадити, зробіть крок назад та об’єктивно оцініть свою трудову діяльність.
Чи можете ви відчувати себе комфортніше на роботі? Що саме вам не подобається? Чи бачите ви способи легко та швидко покращити ситуацію?
Ваша професійна діяльність — це більше, ніж просто місце роботи. Це спільнота, в якій ви проводите значну частину свого життя. Отже, дуже важливо поставити собі такі запитання:
- Чи вважаєте ви, що у вас є гарний баланс між роботою та особистим життям?
- Чи часто ви працюєте понаднормово? Якщо так, то це вимагається від вас, чи ви робите це добровільно?
- Які ваші відносини з колегами? Чи задоволені ви своїм керівником? Якщо ви керуєте людьми, чи вважаєте ви, що добре виконуєте свою роботу?
- Чи задоволені ви своєю компанією? Чи відчуваєте ви справжній дух спільності у вашій компанії?
- Чи відчуваєте ви бажання розкриватися та проявляти себе у своїй роботі?
- Чи надається вам достатньо перерв для відпочинку?
- Які почуття ви відчуваєте наприкінці робочого дня? Чи є втома, спрага, голод, розчарування, незадоволеність або навпаки гордість від того, що ви зробили все можливе?
Запис своїх почуттів у щоденник є потужним інструментом саморефлексії. Спробуйте протягом тижня фіксувати все, що відчуваєте на роботі. Наприкінці кожного дня виділіть основні емоції та проблеми, з якими ви стикалися. Хто з колег засмутив вас? Як ви використовували свої перерви? І так далі.
Після аналізу своїх почуттів і досвіду протягом робочого дня, задумайтесь про маленькі дії, які можна зробити, щоб покращити ту частину життя, яку ви проводите на роботі.
Невеликі зміни мають великий вплив на ваш робочий день і загальне самопочуття.
Поділіться з нами, які маленькі кроки ви плануєте зробити, щоб покращити свою роботу!
Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.
Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.
Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.