MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Що таке тривога

17.09.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Фонд психічного здоров’я розглядає тривожні розлади як найпоширеніші серед всіх психічних проблем.

[костянтин пейчев, психолог]

Щороку близько 10% населення стикається з проблемами, пов’язаними з тривогою, і звертається за допомогою. Але, очевидно, цей відсоток не відображає повну кількість людей, які дійсно переживають психічні труднощі. Ймовірно, реальна кількість є ще вищою. Зрештою, тривожні розлади — серйозна проблема, яка щороку негативно впливає на мільйони людей у всьому світі.

Тривога — це внутрішній розлад, що супроводжується почуттями занепокоєння, страху перед невизначеністю та передчуттям небезпеки. Ці емоції знайомі багатьом і належать до природної реакції на стресову ситуацію, зокрема іспити чи співбесіди (або як в останні дні під час повітряної тривоги).

Тривожні розлади є серйозною проблемою в житті багатьох людей. Вони можуть призвести до обмеження в соціальних контактах, негативно вплинути на професійну діяльність і загальний рівень життя. Тому важливо звернути увагу на своє психічне здоров’я і шукати ефективні шляхи подолання тривоги.

Напрацювання стратегій самоконтролю, пошук підтримки від рідних та фахівців у галузі психічного здоров’я, а також своєчасне звернення до професійної допомоги — це важливі кроки на шляху до полегшення тривожних розладів. Ми повинні пам’ятати, що тривога не повинна визначати наше життя і ми маємо силу змінити своє ставлення до неї.

Наукові дослідження свідчать про наявність більш як 100 ознак та симптомів, що властиві різноманітним тривожним станам, включаючи панічні атаки, фобії та генералізований тривожний розлад. У цьому контексті варто відзначити низку фізичних симптомів, які виникають при тривозі, зокрема при генералізованому тривожному розладі.

Ось деякі фізичні симптоми:

  • запаморочення;
  • сухість в роті;
  • пітливість;
  • головний біль;
  • безсоння;
  • м’язова напруга;
  • нудота;
  • прискорене серцебиття;
  • поколювання в тілі;
  • задишка;
  • біль в епігастральній ділянці;
  • втома;
  • тремтіння в кінцівках.

Наш фізичний і психічний добробут є наслідком відповідного стилю життя, середовища та ситуацій існування. Давайте разом протистояти тривозі, забезпечимо собі підтримку та створимо сприятливу атмосферу, де тривога не займатиме центральне місце в нашому житті. Здоров’я та щастя — наша першочергова мета!

Якщо ви або хтось із вашого оточення зазнає подібних труднощів, не соромтеся шукати підтримку та професійну допомогу. Не самотність, а підтримка і розуміння допоможуть пройти цей шлях до психічного добробуту.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися