‘У військкоматі сказали, що моїх послуг не потребують’
Я — Гайдай Віктор Петрович. Мешканець міста Вишгород. Вулиця Грушевського, 3/38.
24 лютого 2022 року вранці отримав інформацію про те, що на нас напала Російська Федерація. Було, звичайно, неочікувано. Ми були шоковані трішки. Я пішов до військкомату, хоча вже не підлягаю [призову] за віком, але як офіцер запасу — пішов. Мені сказали, що нема потреби у моїх послугах. Ми за місцем проживання готували коктейлі Молотова. Там молодь була, ми допомагали. Сітки в’язали маскувальні для нашої тероборони й військових.
У нас всі події розвивалися по трасі Київ-Овруч: це Іванківський напрямок, Димер, Демідов. Були сильні обстріли артилерійські. Перший день ще запам’ятався тим, що гелікоптерна атака була. Через Київське водосховище у бік Гостомеля. Багато гелікоптерів було. Пролітали, декілька з них збили над [Київським] морем Війська протиповітряної оборони. Потім вже інформацію отримували з інтернету, з заяв керівництва нашої держави. І через знайомих.
Інформації було багато. Казали, що росіяни ще йдуть, знищують усе на своєму шляху. Взагалі, моя спеціалізація — організація забезпечення військ. Тилові структури. Це і продовольчі товари, і речі, і пальне, і боєприпаси.
У мене син зараз у шпиталі. Він добровільно пішов у Національну Гвардію. Під Бахмутом був поранений. Слава Богу, все нормально вже. Здоров’я стабілізується. Ще поки на лікарняному у госпіталі в Києві. Доньки допомагали, чим могли. Теж маскувальні сітки плели.
Чи постраждало ваше житло?
Так. З квартири якраз у нас вікна виходять у бік вибуху. Ракета вибухнула за 20-ть метрів від нашого будинку. Все винесло. Вікна, балкон, двері. Все повиламувало. Навіть вхідні металеві броньовані двері пошкодило. Вирвало замки. Це з протилежного від вибуху [боку]. А зараз швидко, упродовж двох-трьох днів, вікна нам замінили. Зараз займаємося ремонтом.
Будинок придатний для проживання? Ви там мешкаєте?
Ні, у нас з’явилась можливість не мешкати там, але — можна. Вода є, газ, опалення. Електроенергія. Дах відновили, будинок підготували швидко. До нового року дах відновили. Так що жити можна, але ми вирішили вже зробити ремонт. Не поспішаючи. Щоб жити далі. Сподіваємося, що скоро це все скінчиться.
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми “Права людини в дії”, яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать: зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за номером +380 44 521 57 53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: usaid.gov/ukraine, або на сторінку у фейсбуці: fb.com/USAIDUkraine.