MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Нове хобі

05.10.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Коли ви відчуваєте необхідність відпочити від повсякденного життя, хобі стане чудовим засобом зняття стресу.

[пейчев]

При обранні нового хобі варто врахувати кілька важливих аспектів.

Замість того, щоб зосередитися тільки на одній зайнятості, що вимагає значних витрат грошей на спеціальне обладнання або тривалий курс навчання, розгляньте можливість спробувати кілька різних видів діяльності та захоплень.

Зверніть увагу, що в інтернеті доступні безкоштовні майстер-класи, навчальні курси та майстерні, які дають можливість розвиватися в новій сфері. Крім того, там можна познайомитися з новими людьми, які з радістю поділяться своїми знаннями.

Запитайте себе, для чого вам потрібно нове хобі? Можливо, ви бажаєте проводити більше часу на свіжому повітрі або відірватися від робочих справ? Можливо, ви прагнете познайомитися з людьми, які живуть поруч з вами? Або просто ви хочете перевірити свої можливості та відкрити нові таланти?

Не забувайте про свої захоплення в дитинстві. Іноді дитячі хобі зберігають свою привабливість і цікавість протягом всього життя. Зверніть увагу на те, чим ви займалися з ентузіазмом у власному дитинстві, оскільки ці інтереси можуть продовжувати супроводжувати вас і в дорослому віці. Зробіть список із п’яти речей, які вам дуже подобалися в минулому, і подумайте, чи є можливість зайнятись ними зараз.

Головне — знайти натхнення!

Щоби знайти своє нове хобі, шукайте джерела натхнення. Подумайте про речі, які можна виготовити самостійно. Наприклад, можна навчитися перетягувати м’які меблі, оновити старе крісло без необхідності купувати нове. Або створити свічки на Різдво, самостійно зв’язати шарф і подарувати другу на день народження.

Подумайте також, які види діяльності допомагають вам розслабитися і забувати про повсякденні справи. Якщо ви чесно оціните свої здібності і з’ясуєте, що саме приносить вам задоволення, у вас буде більше шансів зберегти відданість новому захопленню.

Якщо ви любите співати, але вважаєте, що у вас не дуже добре поставлений голос, запишіться у хор, де немає високих вимог до рівня вокальної техніки. Якщо якесь заняття вас не захоплює та викликає нудьгу, не варто витрачати на нього час. Те, що ваша подруга стала майстром в’язання м’яких іграшок, не означає, що вам також потрібно цим займатися.

Ваше нове хобі не повинно бути нудним поглиначем часу. Воно має приносити радість і не викликати стресу.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися