MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна разом із Францією розслідує воєнні злочини РФ

27.11.2023   
Марина Гарєєва
Детальніше про те, як правоохоронці світу кооперуються проти російських воєнних злочинців, — у статті Харківської правозахисної групи.

Світлина оприлюднена Офісом Генерального прокурора України.

Світлина оприлюднена Офісом Генерального прокурора України.

Генеральний прокурор України Андрій Костін провів онлайн зустріч з очільником Національної антитерористичної прокуратури Франції Жаном-Франсуа Рікаром.

Про це 27 листопада повідомили в пресслужбі Офісу Генпрокурора.

Правоохоронці обговорили зміцнення партнерства у розслідуванні воєнних злочинів РФ і подальшому переслідуванні підозрюваних.

Генпрокурор подякував Франції за всебічну підтримку, яку вона надає Україні, зокрема й у сфері правосуддя.

“Робота трьох французьких експертних місій в Україні стала неоціненним внеском у наші зусилля з притягнення агресора до відповідальності. Сподіваємося на продовження нашої спільної роботи”, — зауважив Андрій Костін у соцмережі Х (колишньому твітері).

В Офісі Генпрокурора також відмітили, що наразі триває співпраця з французькими колегами щодо воєнних злочинів, скоєних представниками РФ щодо громадян Франції. Така співпраця відбувається як завдяки механізмам міжнародної правової допомоги, так і у рамках спільної слідчої групи з розслідування одного зі злочинів.

Як наголосив Андрій Костін, Україна всебічно сприятиме французьким колегам і надаватиме їм усю необхідну інформацію щодо згаданих вище проваджень.


Нагадаємо, що на початку листопада цього року федеральний уряд Німеччини схвалив законопроєкт, який запроваджує зміни у міжнародному кримінальному праві. Відповідно до законопроєкту, будуть адаптовані склади злочинів проти людяності та воєнних злочинів, до яких будуть включені “сексуальне насильство, сексуальне рабство і примусовий аборт”. Відповідно до принципів міжнародного права, таке визнання дозволить притягати винних до відповідальності у Німеччині, навіть якщо вони вчиняли подібні злочини в інших країнах. Раніше Харківська правозахисна група писала, як у Фінляндії та Німеччині розслідують воєнні злочини, скоєні представниками РФ в Україні.

Як зауважувала федеральна міністерка у справах сім’ї Ліза Паус, терористи, які беруть участь у збройних конфліктах у всьому світі, вже давно використовують “сексуалізоване насильство як тактичну зброю”, особливо коли йдеться про насильство стосовно жінок.

Чому термін “сексуалізоване насильство” точніше відображає дії воєнних злочинців, можна прочитати за посиланням.

Пані Паус також відмічала, що ухвалений законопроєкт став відповідною реакцією федерального уряду Німеччини на злодіяння, вчинені під час війни РФ проти України. Міністр юстиції ФРН Марко Бушманн також відмічав, що “після початку агресивної війни Росії проти України міжнародне кримінальне право набуло особливої актуальності”. Бушманн пояснював, що ухвалений законопроєкт посилить права постраждалих у міжнародних злочинах, полегшить німецьке судочинство за “Кодексом злочинів проти міжнародного права”, а також усуне наявні прогалини у німецькому законодавстві стосовно кримінальної відповідальності. Детальніше про зміни у міжнародному кримінальному праві та нові подання щодо злочинів, скоєних російськими командирами в Україні, які були передані до Федеральної прокуратури Німеччини, можна почитати у статті Харківської правозахисної групи.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися