MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Гаряча лінія щодо зниклих безвісти

13.02.2024   
Харківська правозахисна група розпочинає новий проєкт: ми запускаємо гарячу лінію, на яку можуть зателефонувати рідні та близькі зниклих безвісти: 0 800 20 24 02.

© chainarong06 / Shutterstock

© chainarong06 / Shutterstock

Запам’ятати цей номер легко: в ньому зашифрована дата початку повномасштабної війни, під час якої тисячі наших співгромадян зникли, потрапили в полон, були викрадені окупантами.

За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, достеменно відоме місцеперебування лише восьми тисяч полонених українців. Десятки тисяч людей — і цивільних, і військовополонених — залишаються у статусі зниклих безвісти.

Якщо ви є родичем або знаєте про військовополонених, ув’язнених цивільних, зниклих безвісти на окупованій території цивільних, дзвоніть за номером 0 800 20 24 02 (безкоштовно).

Наші оператори попросять вас назвати основну інформацію, яку ми внесемо до бази даних пошуку зниклих безвісти та підтримки їхніх родин. Після цього з вами зв’яжуться юристи Харківської правозахисної групи для подальшої роботи.

В процесі пошуків ми застосовуємо OSINT-методики, звертаємося до міжнародних органів, шукаємо свідків зникнення людини, розмовляємо з колишніми полоненими, які вже повернулися додому, надсилаємо величезну кількість запитів до всіх можливих інстанцій.

— Ми шукаємо скрізь: в Криму, в “ЛНР”, в “ДНР”, у РФ. Близько п’ятдесяти запитів — це стандартна кількість на одну людину. З цих запитів по Україні — лише близько десяти, — розповідає адвокатка ХПГ Таміла Беспала. — Ми обов’язково пишемо заяви до слідчого комітету РФ, у прокуратури — і цивільну, і військову, у федеральну службу виконання покарань, уповноваженому з прав людини, у міноборони, у російський Червоний Хрест. І пишемо до таких же органів у квазідержавних утвореннях на окупованій території. Ми постійно і напряму направляємо запити. Причому неодноразово, щоб тримати ситуацію на контролі.

Слід зазначити, що після наших звернень російські органи влади назвали місця утримання шістьох ув’язнених українських громадян, а у так званій “ДНР” звільнили двох в’язнів.

Також наша організація надає родичам полонених і зниклих безвісти безкоштовну правову та психологічну допомогу. Крім того, наші юристи проконсультують вас щодо отримання виплат, які вам належать від держави.

— Ми не можемо давати гарантії, що встановимо розташування близької вам людини. Однак за роки нашої роботи нашим фахівцям вдалося знайти понад 30% людей, про яких нам повідомили, — каже директор ХПГ Євген Захаров.

Харківська правозахисна група — одна з найстаріших українських правозахисних організацій. За 30 років роботи через приймальню ХПГ пройшли десятки тисяч людей, яким наші юристи надали безоплатні консультації, супровід в укранських судах та Європейському суді з прав людини. Від початку широкомасштабного вторгнення наша організація безкоштовно надає правову, гуманітарну та психологічну допомогу українцям, постраждалим від російської збройної агресії. Наші юридичні приймальні працюють у Києві та Харкові, а центри надання психологічних послуг відкриті у Харкові, Києві та Львові.

 Поділитися