MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вправа ‘очищення розуму’

13.02.2024   
Костянтин Пейчев, психолог
Коли люди мислять певним чином, вони мають можливість навчитися впливати на своє тіло та настрій. Так вони розвивають вміння знижувати стрес за допомогою уяви.

[костянтин пейчев, психолог]

Психологи Сміт, Диреґров та Юле розробили інструмент під назвою “очищення розуму”, бо розум, як будинок, що потребує прибирання, потрібно очищувати від небажаного матеріалу та напруги.

Знайдіть собі зручне місце.

Заплющте очі. Якщо не можете, знайдіть місце на підлозі перед собою, щоб зосередити погляд лише на ньому.

А тепер уявіть, що у вас в руках ганчірка. Вона суха чи волога?
Якщо волога, викрутіть її до максимальної сухості.

Тепер притисніть ганчірку до чола та уявіть, як вся напруга, переживання та тривоги виливаються з вашого розуму і всмоктуються у цю ганчірку. Виділіть на цей процес приблизно хвилину часу.

Потім опустіть ганчірку і витисніть її, поки не зникне вся небажана напруга і тривожність, а тоді знову піднесіть до чола. Уявіть, що будь-яка напруга/переживання/тривога, які залишилися у вашій свідомості, всмоктуються в ганчірку.

Можете також уявити сильну помпу або пилосос, який всмоктує всю напругу, що залишилася в ганчірці.

Потім ще раз викрутіть її, поки вона не стане повністю сухою. Відчуйте, як добре позбутися всього цього небажаного стресу і напруги.

Цей спосіб очищення розуму можна використовувати настільки часто, наскільки вважаєте за потрібне.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися