MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Як підліткам з окупованих територій отримати український паспорт?

02.04.2024   
Олеся Скобова
В окупації залишається чимало дітей. Досягнувши повноліття, вони часто намагаються виїхати на підконтрольну Уряду територію. Яким чином мають діяти юні українці, щоб отримати паспорт?

Depositphotos [паспорт на мапі] Depositphotos Depositphotos

Depositphotos
Більшість питань, пов’язаних із цим процесом, регулює Постанова Кабінету Міністрів “Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України” від 25 березня 2015 р. № 302.

Насамперед треба звернутись до територіального органу Державної міграційної служби та подати всі необхідні документи. Для ідентифікації особи необхідні документи з фото такої людини, видані компетентними державними органами України. Звертаємо увагу, що документи, видані державними органами окупаційних адміністрацій, не можуть бути використані для ідентифікації особи. Є також випадки, коли особа працювала, навчалась тощо на підконтрольній Україні території, тому в архівах навчальних закладів, підприємств, установ, організацій можуть знаходитись документи з фотографією такої особи. В цьому випадку в заяві необхідно вказати адреси таких установ для того, щоб органи Державної міграційної служби зробили відповідні запити.

У випадку, якщо людина не має документів з фото, залучаються свідки. Свідками можуть бути члени сім’ї, близькі особи, а також сусіди. Відповідний факт підтверджується документами, які встановлюють спорідненість або доводять факт проживання осіб поряд, зокрема довідкою про реєстрацію місця проживання, виданою в установленому законодавством порядку. Таких документів немає? Тоді відомості перевіряють у державних та єдиних реєстрах, інших інформаційних базах. У випадку, якщо свідок не може бути присутнім під час проведення процедури ідентифікації та опитування, опитування проводиться в режимі відеоконференції.

Що ж робити, якщо в людини немає жодного документа зі світлиною, а свідки залишились на тимчасово окупованих територіях та не можуть пройти опитування навіть через відеозв’язок? На сьогодні єдиним можливим способом встановлення особи в такому випадку є звернення до суду. Органи Державної міграційної служби зобов’язані видати офіційну письмову відмову у видачі паспорта громадянина України. На підставі цієї відмови необхідно звернутись до суду для встановлення особи. Рішення суду про встановлення особи є підставою для видачі паспорта громадянина України.

Матеріал створено у межах роботи приймальні УГСПЛ.

 Поділитися