MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мудрість стоїків: Поради, як жити під час випробувань війни

23.04.2024   
Костянтин Пейчев, психолог
Війна — одна з найбільш жорстоких і кризових ситуацій, які може пережити людина. Але навіть у таких найважчих моментах ми в силах знайти внутрішню силу. В цьому нам можуть допомогти поради стародавніх філософів стоїків.

[костянтин пейчев, психолог]

Стоїки відомі своїм вченням про мудрість, витривалість та здатність жити в гармонії з випробуваннями долі. Вони давали цінні поради, які надихають і допомагають знайти внутрішню рівновагу навіть у найскладніших обставинах. Ось кілька порад стоїків, які можуть бути корисними під час війни.

Приймайте те, що не можете змінити

Зараз у повсякденному житті нас оточують непередбачувані події. Важливо прийняти реальність і те, що ви не можете змінити ситуацію. Визначте, що перебуває поза вашим контролем, і зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати, зокрема наші реакції на виклики сьогодення та наші повсякденні дії.

Живіть зараз

Війна наповнена страхом, тривогою і невизначеністю. Але важливо зосередитися на моменті цього дня. Живіть і цінуйте те, що у вас є зараз. Існує тільки теперішній момент, цей день та саме ця година.

Зосередьтеся на своїх цінностях та сенсах

Важливо знати, що цінно для вас і що ви готові захищати. Попри війну, ваші сенси можуть залишатися недоторканими. Нехай ці важливі речі будуть внутрішнім компасом і надихатимуть вас у складні моменти.

Сприймайте випробування як можливості для особистісного зростання

Важливо не піддаватися труднощам, а зрозуміти, що вони дають шанс стати сильнішими. Війна може навчити терпінню, мужності, співчуттю і солідарності. Використовуйте цей час, щоб розвиватися і стати кращою версією себе.

Знаходьте опору в спільноті

У складних моментах важливо взаємодіяти з іншими, допомагати одне одному і знаходити підтримку у громаді. Діліться своїми думками, емоціями та досвідом з іншими людьми, що проходять крізь подібні випробування. Разом ви будете сильнішими.

Нехай поради стоїків стануть для вас джерелом натхнення та мудрості в складний час війни. Пам’ятайте, що ви маєте внутрішню силу, яка допоможе подолати будь-які труднощі. Ви — незламні!

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися