MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Цивільне населення північного прикордоння Харківщини евакуюють

10.05.2024   
Ірина Скачко
10 травня Росія почала нову хвилю наступу на півночі Харківської області. Влада закликає мешканців місцевих громад виїхати до більш безпечних районів.

Фото: Національна поліція України [евакуація, Харківська область]

Фото: Національна поліція України

Про спробу ворожого наступу повідомив сьогодні президент Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з очільницею Словаччини Зузаною Чапутовою.

“Україна зустріла їх там нашими військами, бригадами і артилерією. Важливо, що вони можуть збільшувати і підтягувати ще сили в цьому напрямку, але наші військові, наше командування знали про це і розраховували свої сили для того, щоб зустріти вогнем ворога. Зараз іде жорстокий бій в цьому напрямку, ми їх зустріли вогнем”, — цитує Зеленського Суспільне.

Активні бої на кордоні почалися сьогодні вночі.

“З початком ночі російські окупанти посилили вогневий тиск на передній край нашої оборони за підтримки артилерії. Приблизно о 5 ранку відбулася спроба прориву противником нашої лінії оборони під прикриттям бронетехніки. Станом на зараз ці атаки відбито, тривають бої різної інтенсивності. Для посилення оборони на цій ділянці фронту спрямовано резервні підрозділи”, — інформує Міноборони.

Як розповів голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, йдеться про прикордонні пункти Харківського та Чугуївського районів.

“Втрат територій не допущено наразі, — запевнив він. — Ті прикордонні населені пункти знаходяться в 1-2 км від кордону з РФ. Наразі там активні бойові дії. По цьому напрямку, враховуючи, що ворог б’є по цивільній інфраструктурі, ми закликаємо людей евакуюватися”.

Посилення ворожих обстрілів вже призвело до жертв серед мирного населення. Вранці було обстріляне село Бугаївка Вовчанської громади, а також місто Вовчанськ, в останньому — двоє поранених. О 12:50 під обстрілом перебували Черкаські Тишки Харківського району: один загиблий цивільний. О 13:22 — знову Вовчанськ. Загинув один цивільний чоловік, троє поранених.

Наразі заклик про евакуацію стосується передусім жителів Вовчанської та Липецької громад. “На Харківщині ще з 2022 року розроблені маршрути евакуації, а також налагоджена система видачі гуманітарної допомоги, тимчасового розселення тощо”, — зауважив Синєгубов.

Для охочих виїхати діє “гаряча лінія” з питань евакуації: 0-800-33-92-91.

До вивезення цивільних долучилися волонтери і громадські організації: ГО “Проліска”, ГО “Пʼятихатки БАМ”, БФ “Єдність та сила”, ГО “Троянда на Руці”, БФ “Івентрум”, БФ “Help people”, ГО “ПЗ Ангел”, Зроблено в Україні, БФ “ЕТОС”, ГО “Я врятований”, Українські рубежі Червоний хрест, БФ “Місто добра”, БФ “Світ та Україна”, БФ “Шлях України”.

Фото: Національна поліція України [евакуація, Харківська область]

Фото: Національна поліція України

“Евакуація здійснюється згідно зі заздалегідь підготовленим планом з урахуванням усіх можливих сценаріїв. Усі евакуйовані будуть розміщені у транзитних пунктах та забезпечені всіма необхідними речами”, — наголошують в Харківській ОВА.

Нагадаємо, що евакуацію цивільного населення з громад Куп’янського району оголошували минулого літа. А з 11 квітня цього року влада розпочала примусову евакуацію родин з дітьми з Богодухівського, Ізюмського та Харківського районів. 

За інформацією Олега Синєгубова, станом на четверту дня 10 травня з Чугуївського району виїхали 449 людей, 25 — з Харківського, четверо людей — з Богодухівського. 29 людей евакуювали волонтери.

“Для Харкова наземної загрози немає, ворожого наступального потенціалу наразі не вистачає”, — запевнив він.

Втім, обласний центр майже щодоби перебуває під ракетними обстрілами й атаками дронів. О третій ночі 10 травня ворог завдав ракетного удару по Київському району міста. Один будинок було повністю зруйновано, два сильно пошкоджено. Загалом вибуховою хвилею зачепило 26 осель. 72-річна жінка та 11-річна дівчинка звернулися до медиків із гострою реакцією на стрес. За попередніми даними правоохоронців, росіяни били ракетою типу С-400 з території Бєлгородської області РФ. 

Фото: Харківська обласна прокуратура [Харків, 10 травня 2024]

Фото: Харківська обласна прокуратура

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми “Права людини в дії”, яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать: зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за номером +380 44 521 57 53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: usaid.gov/ukraine, або на сторінку у фейсбуці: fb.com/USAIDUkraine.
 Поділитися