MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Підсадні свідки’ в тюремній лікарні. Дайджест російських протестів

09.12.2024   
Наші інформ.
У Володимирі суд розглянув нову кримінальну справу проти ексдепутата Олексія Горінова. Його звинуватили у ‘виправданні тероризму’ за розмови з ув’язненими про українських військових.

Олексій Горінов, фото: ФАС

Олексій Горінов, фото: ФАС

На першому судовому засіданні у Володимирському гарнізонному військовому суді Олексій Горінов дістав антивоєнний плакат із написом “Досить вбивати. Зупинимо війну”.

Його звинувачують у “виправданні тероризму”: нібито в тюремній лікарні він обговорював з іншими ув’язненими підрив Кримського мосту та дії українських підрозділів, визнаних в РФ терористичними організаціями. Сам Горінов каже, що його провокували співрозмовники. Як повідомляє Радіо Свобода, на суді “підсадні свідки” висловлювалися однаковими формулюваннями.

29 листопада 2-й Західний окружний військовий суд Москви на виїзному засіданні у м. Володимирі засудив Олексія Горінова до трьох років колонії суворого режиму. Ще до винесення вироку Горінова поставили на облік як “схильного до вчинення терористичних атак”. “Будьте зі мною обережні, я можу бути непередбачуваним”, — пожартував Горінов у суді.

За сукупністю строків Олексій Горінов проведе п’ять років у колонії суворого режиму. У 2022 році його засудили до семи років колонії загального режиму за “поширення фейків про російську армію”.

Як останнє слово Горінов прочитав антивоєнну промову, де закликав припинити “криваву бійню” і заявив, що завжди був противником агресії.

Переслідування

28 листопада Зав’яловський районний суд (Республіка Удмуртія) засудив адвоката Дмитра Талантова до 7 років колонії. Його звинувачують у поширенні “фейків” із мотивів політичної ненависті та розпалюванні ненависті через три публікації у Facebook. В одній із них він оприлюднив фотографію пікетувальника на Красній площі з плакатом “Україні — мир. Росії — осудність, жах, сором, покаяння. Путіну — пекло”. В описі поста Талантов написав: “А як інакше після фотографій і відео з Харкова, Маріуполя, Ірпеня, Бучі???? Це вже не фашизм — це вкрай нацистські практики”.

*

28 листопада в Центральному районному суді Красноярська відбулося судове засідання проти місцевої активістки у справі про “дискредитацію” армії. Прокурор вимагає два роки примусових робіт. Причиною для порушення кримінальної справи стала газета “Робітничо-селянський Серп і Молот”, де було розміщено статтю “Роздуми про природу імперіалізму”, яку жінка роздавала в центрі міста 9 травня 2023 року.

*

Кунцевський районний суд Москви почав розгляд справи проти активістки та ексдепутатки Олени Філіної. Кримінальна справа про “фейки” про армію була порушена в серпні 2022 року. Приводом для неї став пост Філіної у Facebook: “Буча та Ірпінь — це справжній фашизм і нацизм, злочин проти людяності, вчинений російськими солдатами за наказом Путіна”.

Олена Філіна, фото: SOTA

Олена Філіна, фото: SOTA

*

25 листопада Ленінський районний суд Тюмені (Тюменська область) засудив 19-річного Костянтина Бугрова до чотирьох місяців примусових робіт за пости в неназваній соцмережі від 2022 року — тоді юнак був іще неповнолітнім. Його звинуватили у військових “фейках”.

*

25 листопада 2-й Західний окружний військовий суд у Москві призначив уродженці Луганської області Юлії Тишаковій штраф 600 тисяч рублів із забороною адмініструвати сайти в інтернеті протягом двох років. Її звинувачують у виправданні тероризму за твіт українською мовою: “Добрий ранок — це коли прокидаєшся, а Кримський міст горить. Гори-гори ясно, щоб не згасло”.

*

22 листопада Кірово-Чепецький районний суд (Кіровська область) змінив Світлані Мариній, засудженій за повторну “дискредитацію” армії, вид покарання: з примусових робіт на 11 місяців позбавлення волі в колонії-поселенні. Причиною для зміни покарання стали нібито неодноразові порушення правил розпорядку у виправному центрі Кірово-Чепецька. За даними адміністрації, жінка приготувала заборонені в центрі пиріжки й запізнилася з прогулянки.

Світлану визнали винною в повторній “дискредитації” армії на початку 2024 року. Причиною кримінальної справи став опублікований активісткою відеоролик, у якому вона назвала Татарського (проросійський пропагандист, блогер убитий 2 квітня 2023 року) “злочинцем, грабіжником і вбивцею”.

*

18 листопада до Анастасії Гордієнко прийшли додому силовики та вручили постанову про порушення кримінальної справи за статтею про повторну “дискредитацію” армії. Їй інкримінують коментарі в соцмережі “Одноклассники”, написані в липні 2023 року: “Я думаю, як ваш улюблений Путін сказав, що ви потрапите до раю, а я просто здохну” і “Вимагаю зупинити війну. Не вбий, ні війні!”

Анастасія Гордієнко, фото: Аня Марченкова для ОВД-Инфо

Анастасія Гордієнко, фото: Аня Марченкова для ОВД-Инфо

*

19 листопада Октябрський районний суд Рязані засудив місцевого жителя Сергія Баканова до двох з половиною років умовно. Його звинуватили в повторній “дискредитації” армії за три антивоєнні твіти.

*

18 листопада Тверський суд Москви призначив московським студентам Данилу Голікову та Андрію Козловському два з половиною і три роки в колонії-поселенні. Їх визнали винними за статтями про вандалізм і знищення військових поховань та меморіальних споруд. У березні 2024 року вони розпинали ногами вази з квітами біля меморіалу ПВК “Вагнер” на вулиці Варварка в Москві. Спочатку їх заарештували на 15 діб, але Z-активісти домоглися порушення кримінальної справи проти студентів.

*

Ізобільненський районний суд Ставропольського краю оштрафував місцеву жительку Анастасію Калмикову на 30 тисяч рублів за “дискредитацію” армії. Донос на неї написали сусіди, які зробили зауваження через гучну музику у її квартирі, сказавши, що під час військових дій слухати музику не слід. За їхньою версією, вона відповіла: “Чоловіки даремно подихають там за гроші. Це війна Путіна, і ми не повинні вмирати за Росію”.

*

10 листопада 54-річний москвич Олексій Севастьяненко прийшов до храму і, як йдеться в постанові суду, почав “публічно висловлюватися проти СВО”. За словами Севастьяненка, він звернувся до настоятеля храму зі словами: “Не вбий і не жадай дому ближнього свого”. До храму викликали поліцію, пізніше парафіянина звинуватили в “дискредитації” армії й оштрафували на 30 тисяч рублів.

Меморіали

Наприкінці листопада москвичі приносили до пам’ятника Лесі Українці квіти із зеленими стрічками — символами антивоєнного опору в Росії — в пам’ять про загиблих від російського удару по Сумах та на тисячний день від повномасштабного вторгнення РФ до України..

*

Також гвоздики, перев’язані зеленою стрічкою, і листівку “1000 днів смертей. 19 листопада 1000 днів вторгнення в Україну” принесли до меморіального ансамблю “Червона Талка” в Іваново.

Іваново, фото: телеграм-канал

Іваново, фото: телеграм-канал "Зеленая лента"

З’явилися квіти із зеленою стрічкою і біля пам’ятника морякам-тихоокеанцям, загиблим у боротьбі з Японією, у Владивостоці.

Пікети та мітинги

27 листопада житель Єкатеринбурга Дмитро Новіков провів одиночний антивоєнний пікет. На плакаті з підписом “Понад 1000 днів” були розміщені фотографії зруйнованих українських міст. Активіста затримали, у відділенні поліції на нього склали адміністративний протокол про “дискредитацію армії”.

Фото: телеграм-канал It’s my sity

Фото: телеграм-канал It’s my sity

*

1 грудня пермський 79-річний активіст Віктор Гілін вийшов на одиночний пікет із плакатом: “Пане Путін! Військові дії вбивають планету і суперечать кліматичній доктрині РФ. Рішуче вимагаю завершення СВО. Підстава — ст. 1, п. 1; ст. 3 п. 1 Конституція РФ”.

Віктор Гілін, фото: ASTRA

Віктор Гілін, фото: ASTRA

*

23 і 30 листопада новосибірський активіст Володимир Сухов виходив на одиночний пікет за свободу Марії Пономаренко, засудженої на 6 років колонії за “фейки” про армію.

Володимир Сухов, фото: Rusnews

Володимир Сухов, фото: Rusnews

Культура

Художній керівник “Коляда-Театру” Микола Коляда розповів, що “компетентні органи” зажадали скасувати гастролі “Коляда-Театру” в Москві через те, що актор гурту, Олег Ягодін, “дискредитував збройні сили РФ”. У серпні 2022 року Олега оштрафували на 40 тисяч рублів за пацифістське висловлювання під час виступу.

Олег Ягодін, фото: Rusnews

Олег Ягодін, фото: Rusnews

*

Виступ колишнього соліста гурту “Агата Крісті” Гліба Самойлова, запланований на 4 січня 2025 року в Єкатеринбурзі, скасували. Концерт мав відбутися ще 9 серпня, але його скасували через скарги активістів із правої організації “Русская община”.

Фото укладачки дайджесту

Фото укладачки дайджесту

Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: SOTA, 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальная Россия, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.

 Поділитися