MENU

Адвокат Рибін прикував себе до батареї суду на знак протесту

20.03.2019
Денис Волоха

Валентин Рибін, який захищає колишнього «міністра» охорони здоров’я російської окупаційної адміністрації Криму Петра Михальчевського, протестуючи проти перенесення розгляду справи свого підзахисного, прикував себе до батареї просто в кабінеті судді Дніпровського районного суду Києва, — повідомляється на Facebook-сторінці «Кримський Процес».

За словами пана Рибіна, у такому стані він планує чекати на засідання, яке суддя Мирослава Марченко перенесла (уже вдруге поспіль) на 11-те квітня, оскільки перебувала в нарадчій кімнаті, займаючись іншою кримінальною справою.

Колишнього так званого «міністра» Петра Михальчевського 5-го січня 2018-го року в Києві помітила Служба безпеки України. У нього в приміщенні провели обшук, знайшовши паспорт громадянина РФ та «службове посвідчення» з підписом самопроголошеного «прем’єр-міністра» Криму Сергія Аксьонова. 8-го січня того ж року Херсонський суд заарештував Михальчевського. 25-го червня Прокуратура АР Крим повідомила про завершення досудового розслідування, скерувавши до суду обвинувальний акт про вчинення державної зради (ч. 1 ст. 111 ККУ) та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 ККУ). З того часу Михальчевський перебуває в СІЗО в Києві.

Валентин Рибін відомий тим, що береться захищати людей, яких в Україні судять за підозрою в колаборації з Росією. Він захищав екс-голову київського управління СБУ Олександра Щеголєва, екс-керівника організації «Офіцерський корпус» Володимира Рубана, екс-бойовика «ДНР» Рафаеля Лусваргі, капітана ЗС Росії Євгена Єрофєєва (якого разом з Олександром Александровим згодом обміняли на Надію Савченко).

Наприкінці 2018-го року Рибіну спалили автомобіль.

О 22:47 адвокат написав на своїй сторінці у Facebook, що з кабінету судді вийшла «жінка, схожа на суддю Марченко М. В.» і залишила будівлю суду. Пан Рибін підтвердив свій намір чекати на початок засідання до 11-го квітня прикованим до батареї суду кайданками.

Оновлено. Із ранкових публікацій на сторінці Валентина Рибіна стало відомо, що він таки був змушений покинути будівлю суду, оскільки, як повідомила керівник апарату суду, у туалеті знайшли невідомий пакунок, тому, через потенційне замінування, довелося провести евакуацію людей із приміщень.

 Поділитися