MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вікторія Івлєва: ‘Я б ніколи не стала захищати Росію’

Журналістка і фотографеса Вікторія Івлєва називає себе “поганою росіянкою” і мріє побачити президента своєї країни перед судом.

Новини

Двом українським підліткам загрожує до 20 років ув’язнення у РФ

25.05.2023
Росія звинувачує мешканців Бердянська Тіграна Оганнісяна та Микиту Ханганова у підготовці диверсії на залізниці. Обидва хлопці 2006 року народження.

Хроніки звірства: російські військові вихваляються черговими вбивствами

25.05.2023
У ГУР оприлюднили перехоплену розмову, де російський військовий розповідає про вбивства українських військовополонених та катування.

Довічник Володимир Панасенко на свободі, боротьба продовжується

25.05.2023
24 травня засуджений довічно Володимир Панасенко нарешті вийшов на свободу. Після шістнадцяти з половиною років за ґратами!

У ПАРЄ закликали Росію звільнити українського правозахисника Максима Буткевича

24.05.2023
У Парламентській асамблеї Ради Європи вимагають негайно обміняти та звільнити правозахисника і називають справу Буткевича черговим втіленням беззаконня, яке чинять загарбники.

16 років ‘за шпигунство’: у Тулі засудили українця Андрія Петкевича

24.05.2023
За версією ФСБ, 42-річний українець намагався отримати секретну інформацію про розробки стрілецької зброї. Більше про вигаданих Росією “шпигунів” — у статті Харківської правозахисної групи.

Парламентська асамблея НАТО визнала злочини РФ проти України геноцидом і засудила рашизм

22.05.2023
“Це перший міжнародний документ, в якому офіційно засуджується рашизм! І це справжня міжнародна сенсація!” — наголосив Олександр Мережко.

У Білорусі помилували Романа Протасевича

22.05.2023
Судовий процес у справі Nexta розпочався 16-го лютого. Роману Протасевичу, колишньому головному редактору телеграм-каналу Nexta, пред’явили звинувачення щонайменше у 1586 епізодах. У травні 2023-го його засудили до восьми років позбавлення волі.

Окупанти використовують дітей та АЕС як щит від українського контрнаступу — підсумки тижня

21.05.2023
Російська окупаційна влада заманює до Криму дітей із різних країн, щоб скласти враження про легітимність окупації Криму та захиститися від контрнаступу ЗСУ. А біля Енергодара замінували територію та вирили нові траншеї. ХПГ розповідає про головні події минулого тижня.

Перший крок до відшкодування: як працюватиме Реєстр збитків, заподіяних російською агресією

20.05.2023
Цього тижня у Рейк’явіку на саміті Ради Європи було зроблено перший крок на шляху до отримання майбутніх компенсацій від країни-окупанта. Право на такі відшкодування матимуть як держава в цілому, так і просто постраждалі українці.

Вогневі позиції на ЗАЕС та МКС у Херсоні

19.05.2023
Поки росіяни тероризують мирне населення ТОТ Запорізької області, українські правоохоронці та експерти МКС продовжують збирати докази воєнних злочинів, а Британія запроваджує нові санкції проти РФ. Детальніше — у статті Харківської правозахисної групи.

Публікації

‘Мама померла, не витримавши цього жаху’

27.05.2023
Сергій Парфулюк — житель села Мощун на Київщині. Його будинок було зруйновано вщент в результаті артобстрілу, а мама Сергія померла в евакуації, не витримавши страждань, які принесла війна.

Відчіпляємось з гачка безнадійності

27.05.2023
Як і внутрішній критик, який нещадно судить про нас самих, негативне мислення жорстко засуджує інших людей та ситуації. Негативні думки змушують нас зосередитись виключно на темному боці життя.

Забрали окуляри та Коран і заборонили спілкуватися кримськотатарською мовою

26.05.2023
Під час переведення з сімферопольського СІЗО у Халіла Мамбетова зникли особисті речі, а під час побачення з дружиною їм наказали розмовляти виключно російською. Про стан 67-річного політв’язня, передісторію, що почалася з обшуків 24-го січня, та злочини в РФ в окупованому Криму — в статті ХПГ.

‘Підійняв автомат і почав по мені стріляти’

23.05.2023
Михайло Теплюк з Богданівки повертався від сусіда, коли росіянин, який сидів на танку, почав стріляти в нього. Перші дві кулі пробили коліно, а третя зірвала кепку та стесала скроню. Пізніше росіяни приходили в його будинок шукати зброю та огляд для снайпера, для цього дивилися другий поверх.

Один крок — одна хвилина

22.05.2023
“З понеділка почну нове життя, ходитиму в тренажерний зал, вивчатиму іспанську, стану пунктуальним…”. Існує японська методика “кайдзен”, в яку закладено принцип “однієї хвилини”.

Декларація Міжнародної Асоціації Меморіал

19.05.2023
Міжнародне товариство Меморіал було ліквідовано російським Верховним судом 28 лютого 2022 року. Але Меморіал неможливо ліквідувати, як неможливо заборонити людині думати та пам’ятати.

Вони народжуються в сорочці

18.05.2023
Пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Закривали дитині рота, щоб росіяни не знайшли людей у льоху

18.05.2023
Розповідь жительки села Велика Димерка Надії Макарцевої, яка майже місяць провела в окупації. Росіяни, з якими їй доводилося спілкуватись, казали, що їх змусили воювати. Але це не заважало їм розстрілювати людей на дорогах, мародерствувати та господарювати у чужих будинках.

Думки і настрій

17.05.2023
Надмірна самокритичність є елементом когнітивних спотворень (помилки у мисленні). Ми самі негативно оцінюємо наші слова та вчинки.

Він мріяв збудувати супербудинок

15.05.2023
Інженер-робототехнік Микола Кононенко десять років відкладав гроші, щоб збудувати оригінальний будинок за своїм проєктом у селі Велика Димерка. На жаль, його будинок згорів ущент і не підлягає відновленню. Микола каже, що раніше працював із росіянами й ніколи не мав щодо них ілюзій.

Піклуємось про себе: Час на переживання

15.05.2023
Якщо ми навчимося відтерміновувати в часі свої переживання, нам буде легше опанувати неприємні думки та переживання. Ми рекомендуємо певний час, наприклад, 10 хвилин на день, відводити на ці думки чи хвилювання.

Сенс життя 2023: позитивна екзистенція українського виміру

09.05.2023
Питання сенсу життя під час війни для кожного українця зараз має не психологічний і навіть не філософський контекст. Воно про автентичність та національну ідентичність.