search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
12.03.2013 | Андрій Войніцький
Захист від дискримінації

У Харкові судять юнака, який різав іноземців з расистських мотивів

   

В Дзержинському районному суді Харкова судять молодого хлопця, який відслідковував і різав іноземців з мотивів расової нетерпимості.

Про це стало відомо із джерел у правоохоронних органах.

Жителя Дергачівського району 1990 року народження обвинувачують в нападах на іноземців з метою вбивства за ст. 115 КК України і незаконному носінні зброї за ч. 1 ст. 263 КК України. Як зазначають правоохоронці, всі напади крім одного, юнак здійснив з расистських мотивів.

За інформацією правоохоронців, в квітні-травні 2012 року юнак здійснив шість нападів на іноземців і громадян України в Харкові. Він відслідковував чорношкірих людей, завдавав їм одне-два ножових поранення у життєво важливі органи і зникав з місця пригоди. Серед постраждалих – двоє нігерійських студентів, які навчались у Харкові, громадянин одної з країн Північної Африки і троє громадян України. Один із громадян України мав смуглу шкіру, тому нападник переплутав його з іноземцем. Всі потерпілі отримали тяжкі поранення і були госпіталізовані. Усі, крім одного залишилися живі.

Як повідомили правоохоронці, в ніч на 2 травня на станції «Харків – Пасажирський» юнак вбив людину. Це був єдиний його злочин, скоєний не з расових мотивів. До юнака пристав чоловік, який намагався пригостити його пивом. Юнак категорично не вживав алкоголь і декілька разів відмовився. Проте чоловік не відставав, він купив в кіоску пляшку пива і приніс юнаку. У відповідь той завдав йому близько 40 ножових ударі. Чоловік помер на місці.

Підозрюваного затримали 20 травня на станції метро «Московський проспект». При собі він мав ніж. Згідно висновків психічної експертизи, юнак психічно здоровий. Він дотримується націоналістичних поглядів. В суді він не визнає своєї вини.


Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password