search  
Human Rights in Ukraine. Website of the Kharkiv Human Rights Protection Group
print
29.06.2013
Права дітей

Діти з Корабельного вчаться захищати свої права

   

Діти – це наше майбутнє, а майбутнє наших дітей - це їх права, тому до Дня Конституції України в читальному залі бібліотеки-філіалу №18 для дорослих (Корабельний район Миколаєва) пройшов захід для дітей юнацького клубу денного перебування ЦСП РУСАЛ.
На заході Чернова А.Д. представила електронну презентацію «Історія Конституції моєї країни», де діти дізналися, як розпочалася історія нашої Конституції, а з допомогою віртуальної презентації «Наші права – щасливе дитинство» навчилися правильно реалізовувати свої права - виховували в собі поважне ставлення до власної особистості та інших.
Але найбільшого пожвавлення дітям надала «Казкова правова вікторина» на прикладі героїв відомих казок. Ведучі по черзі описували негативні ситуації, у які потрапив той чи інший казковий герой, а діти мали визначити, яке право, визначене Конвенцією про права дитини, було порушено стосовно цього героя.
«Мульт-адвокат» - ще одна гра, в якій діти спробували себе в ролі юристів, де їм належало визначити, які правопорушення по відношенню до неповнолітніх було допущено у продемонстрованих фрагментах мультфільмів.
Мета заходу виправдана – діти дізналися багато нового та замислилися про життя людей на великій планеті Земля. Але це тільки перший крок в розумінні того, що таке «права та свобода людини» і як ними потрібно користуватися.
Одну важливу річ діти засвоїли: кожна людина, незалежно від віку, повинна знати свої права та вміти їх захищати! Цьому нас вчить життя, про це написано в Конституції України, в Конвенції про захист прав людини та в Конвенції про захист прав дитини.
До речі, з моменту народження дитину взято під охорону держави, і вона володіє такими правами:
- Право на ім’я, по батькові та прізвище
- Жити і виховуватися в сім’ї
- Спілкуватися з батьками та іншими родичами
- Захищати свої права
- Висловлювати свою думку
- Право на майно
- Право на медичне обслуговування
- Право на освіту та інші.


Recommend this post
X
forgot the password

registration

X

X

send me a new password