Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1115630246


09.05.2005 | Вікторія Прихід
02

Львівські ЗМІ люблять Ющенка

   

Під час виборів львівські засоби масової інформації були найбільш об’єктивними серед інших реґіональних ЗМІ України. Це визнали представники штабів як Ющенка, так і Януковича. Хоча вони і стверджують, що стовідсотково об’єктивного ЗМІ на Львівщині не було, збалансованість та полярність суджень на сторінках газет та в ефірі все-таки була збережена. "В Донецьку, наприклад, опозицію представляли лише три ЗМІ: телеканал, радіо та газета "Остров". А в Полтаві власники опозиційних ЗМІ навіть постраждали фізично через свою позицію", — розповів заступник керівника виборчого штабу Віктора Ющенка Тарас Батенко. На Львівщині ж газети, які були занадто заангажовані однією стороною, як-от "Український шлях", "Україна і час", "Молода Галичина", просто втратили свою аудиторію. На майбутнє, щоб унеможливити тиск влади, нова влада планує відмовитися від практики державних ЗМІ. Усі газети і Львівське телебачення буде роздержавлено.

Втім, Комітет виборців України у Львівській області зауважив перегин на медійному ринку Львівщини у бік Ющенка. За словами керівника інформаційно-аналітичного відділу КВУ у Львівській області Назара Бойка, якщо перевести кількість інформації, яку оприлюднювали про кандидатів, у відсотки, вийде, що виборчу картину формували 60% позитивної інформації про Ющенка і 35% про Януковича, так само 30% — негативної про Ющенка і 50% — про Януковича. Цікаво, що навіть за такої ситуації, явно не на користь Януковича, представники його штабу вважають, що більшість львівських ЗМІ подавали інформацію об’єктивно й оперативно. Речник штабу Януковича Юрій Кріль, який на засідання прес-клубу реформ, втім, не з’явився, в попередній розмові з представниками прес-клубу заявив, що більшість львівських ЗМІ працювали на високому творчому рівні. А найоб’єктивніше виборчу компанію, на його думку, висвітлювали інформаційні аґенції.

Але крім перегину в чийсь бік, львівські ЗМІ ще грішили відсутністю інформації про виборче законодавство. "Фактично виборці залишились непоінформованими про зміни, які були внесені після другого туру. Безграмотність виборців, яку мали б ліквідовувати ЗМІ, на Львівщині була дуже кричущою", — сказав Назар Бойко. Водночас львівським журналістам, на його думку, треба подякувати за те, що вони здійняли ґвалт навколо неготовності до виборів виборчих комісій. Тільки після галасу в пресі проблему почали обговорювати на найвищому рівні.

(«Поступ», м. Львів, 18 січня 2005 р.)


Рекомендувати цей матеріал