Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1360681967


12.02.2013 | Ольга Гончарова
Право на охорону здоров’я

У Харкові пройшла акція «Черга за життям»

   

12 лютого біля аптеки, що розташована на проспекті Гагаріна, вишукувалися у чергу харків’яни на знак протесту проти закону про ліцензування іноземних ліків. Акція «Черга за життям» повинна привернути увагу до нового закону, відповідно до якого потрібне додаткове ліцензування іноземних ліків.

Закон України про ліцензування імпортних ліків набирає чинності з 1 березня 2013 Закон Згідно з документом, всі іноземні медичні препарати повинні мати додаткові українські ліцензії, щоб ввозитися на територію України. Додатково до ліцензії необхідно буде отримати сертифікат якості в українській лабораторії, що буде коштувати близько 30 тис. грн. на кожну серію. До сьогодні невідомо, які саме документи потрібно подавати для отриманні нових ліцензій, які лабораторії будуть перевіряти ці ліки.

Цей закон в першу чергу стосується дитячих антибіотиків, ліків для онкохворих, хворих на ВІЧ/СНІД, препаратів для наркозу. Також під цей закон підпадають багато найменувань ліків, які використовують люди похилого віку – кардіологічні, ліки для гіпертоніків.

Якщо ці ліки зникнуть з продажу з 1-го березня -  це загрожує не тільки здоров’ю, а й життю багатьох громадян України. Можливо через півроку або рік ці ліки і з’являться і зявляться в аптеках, але активісти, які проводили акцію впевнені, що ціни зростуть в кілька разів.

Рекомендувати цей матеріал