Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1415229439


06.11.2014 | Георгій Кобзар
Міжнародна політика і права людини

Російський активіст добивається притулку в Україні

   

В’ячеслава Мартинова російська влада вважає екстремістом та ледь не терористом – за спробу організувати «Марш за федералізацію Кубані». А от за статус біженця в Україні йому доведеться боротися.

З грудня 2013 по березень 2014 р. молодий росіянин стояв разом з українськими патріотами на Харківському Євромайдані. Потім, повернувшись до свого рідного міста Краснодар, виходив на одиночні пікети на захист кримських в’язнів і проти окупації Криму.

Через спробу організувати «Марш за федералізацію Кубані» (значна кількість жителів якої за походженням є українцями), разом з іншими співорганізаторами був підданий політичному переслідуванню.

За словами В’ячеслава, його товариш Петро Любченко встиг виїхати до Одеси. А от Сергій Титаренко був заарештований. Так само Дар’я Полюдова зараз перебуває в СІЗО ФСБ, їй загрожує до 10 років позбавлення волі.

Молодим людям російські спецслужби «шиють» екстремізм та сепаратизм, проти них відкриті кримінальні справи.

Побував за ґратами й сам В’ячеслава Мартинов. Коли його відпустили, одразу ж запросили до ФСБ Росії. Але В’ячеслав, замість того, щоб скористатися цим «запрошенням», поквапився виїхати до України.

І звернувся тут за політичним притулком. Але в головному управлінні Державної міграційної служби України в Харківській області В’ячеславу Мартинову відмовили в оформленні документів на надання політичного притулку: «за відсутністю достатніх підстав».

За допомогою Харківської правозахисної групи він оскаржив це рішення до Окружного адміністративного суду.

А 4 листопада від стінами ГУ ДМС на вул. Римарській у Харкові близько 2-х десятків пікетників вийшли підтримати російського побратима, якого добре знають ще з мітингів Євромайдану.

Після перемовин з керівництвом обласної міграційної служби В’ячеслав Мартинов зазначив, що у ДМС йому запропонували 2 варіанти вирішення проблеми: або суд задовольнить його позов щодо скасування рішення про відмову оформлення документів, або прийдеться повторно подати документи до міграційної служби.

При цьому начальник ГУ ДМС у Харківській області В’ячеслав Гузь заявив, що він «вже майже впевнений, що рішення буде позитивним». Щоправда, зауважив, що Мартинов не належить ні до якої політичної сили і взагалі характеризує себе як анархіст, тому мова йде все-таки не про надання йому політичного притулку, а про статус біженця або особи, яка потребує в Україні особливого захисту.


Рекомендувати цей матеріал