Права Людини в Україні

http://khpg.org/index.php?id=1438985922


08.08.2015 | Георгій Кобзар
Право на свободу та особисту недоторканність

Журналіста та громадського діяча Юрія Гукова звільнено!

   

Про це повідомив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров на своїй сторінці у Facebook:

«Майже півтора місяці боротьби за його звільнення закінчилися перемогою: Юрія звільнили з Криворізького СІЗО після ухвали Апеляційного суду м. Києва про заміну утримання під вартою на особисте поручительство та рішення суду в Кривому Розі про негайне звільнення Юрія Гукова з-під варти за статтею 206 КПК.

Подальша боротьба попереду: Юрія обвинувачують за ч.3 ст. 187 (розбій), як на мене, безпідставно, і ще доведеться далі боротися за його долю і долю трьох його дітей, мати яких розстріляли 23 травня. Але поки що святкуємо й щиро дякуємо всім, хто долучився до звільнення Юри: їх так багато, що важко навіть перелічити! Все буде добре!»

Нагадаємо, 5 серпня на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна» Є. Захаров повідомив, що Харківська правозахисна група вважає, що кваліфікація дій Юрія Гукова некоректна, і останній повинен бути звільнений.

Правозахисник також зазначив, що Ю. Гуков мав відкритий конфлікт з комбатом «Айдара» С. Мельничуком і відкрито виступав проти мародерства і тортур військовополонених, відсутності дисципліни в батальйоні, в результаті чого був змушений піти з батальйону.

Ю. Гуков працює журналістом у ХПГ з 1 вересня 2014 року. Його місцезнаходження було всім відомо, він не ховався від органів розслідування, тому належних підстав для утримання під вартою під час слідства не існувало.

Рекомендувати цей матеріал