пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.12.2001
Свобода вираження поглядів

Прес-реліз Севастопольського Медіа-Центру

   

7 грудня в Севастопольському Медіа-Центрі, створеному Севастопольською правозахисною групою, відбувся круглий стіл на тему: "Роль журналістів у демократичному суспільстві".

Більш 20 представників друкованих і електронних ЗМІ Севастополя взяли участь у його проведенні, у тому числі редактори, журналісти, засновники ЗМІ, начальник Управління інформації міської держадміністрації Севастополя.

Була висловлена думка, що сьогоднішній стан ЗМІ в регіоні об’єктивно відображає рівень розвитку суспільства. ЗМІ не готові до того, щоб бути кращими, ніж суспільство в цілому, однак оздоровлення ЗМІ повинне привести і до оздоровлення суспільства.

На думку інших учасників круглого столу, роль ЗМІ повинна змінитися й в умовах трансформації суспільства: переходити від ролі колективного агітатора і пропагандиста, яку вони грали при комунізмі, до ролі "сторожового пса демократії", надаючи громадянам інформацію, що викликає суспільний інтерес.

Під час круглого столу обговорювалися найбільш гострі професійні проблеми, з якими стикаються журналісти міста: доступ до інформації, журналістська етика, відсутність технічної можливості для оперативної подачі матеріалів, низька заробітна плата і невисокий рівень професійної підготовки журналістів. Багатьох цікавила проблема використання виборчого підходу державними органами при акредитації представників різних ЗМІ. Власників друкованих ЗМІ обурювало те, що безкоштовні газети витісняють з ринку більш якісну друковану продукцію інформаційного характеру. На думку інших учасників круглого столу, така ситуація нормальна для будь-якого конкурентного середовища, а місцеві ЗМІ не навчилися існувати в умовах вільного ринку.

Було висловлене загальне побажання багатьох учасників організувати в Медіа-Центрі навчальну програму по менеджменту ЗМІ.

Виконавчий директор Севастопольської правозахисної групи Роман Романов і керівник Севастопольського Медіа-Центра Світлана Ранцанц представили учасникам круглого столу програму заходів для журналістів, що будуть організовані і проведені Севастопольським Медіа-Центром у найближчі 2 місяці. Серед них тренінги з журналістської етики, проведення журналістських розслідувань, висвітлення питань, пов’язаних з порушенням прав людини, захистом персональних даних, забезпечення доступу до інформації, навчальний семінар з правових основ діяльності журналістів в Україні.

У зв’язку з майбутніми виборами буде проведена окрема зустріч, присвячена висвітленню передвиборних кампаній у засобах масової інформації. Було вирішено, що обговорення цієї теми і навчальний семінар будуть організовані в другій половині грудня.

Керівник Севастопольського Медіа-Центра Світлана Ранцанц

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль