пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200235
15.12.2002 | Інна Сухорукова

Конфлікт між чернівецькими журналістами та владою.

   

Гострий конфлікт між представниками регіональних ЗМІ і головою Чернівецької облдержадміністрації досяг вищої точки кипіння., і це змусило представників обласних і міських ЗМІ звернутися до Президента України, керівників силових структур та Уповноваженого з прав людини п.Карпачовой.

Журналісти стверджують, що в області має місце відвертий тиск на журналістів і редакторів ЗМІ, що на замову облдержадміністрації підконтрольні їй друковані органи вміщують брутальні та неправдиві матеріали проти тих, хто не згоден з політикою губернатора. Журналісти повідомляють центральній владі: „Ще у вересні цього року було побити редактора газети „Час“ Петра Кобевка, з яким судиться голова облдержадміністрації Теофіл Бауер. Зловмисників досі не знайдено, і громадськість про хід розслідування цієї справи не інформується.

Прямим приводом для звернення до Президента, керівників силових структур і Уповноваженого з прав людини були заяви Теофіла Бауєра на прес-конференції 6 грудня, а також заяви завідуючого відділом зв’язків з громадськістю та пресою Чернівецької облдержадміністрації Дмитра Миронюка. У цих заявах пролунали прямі погрози на адресу опозиційних ЗМІ і журналістів. І, якщо в наших облдержадміністраціях і далі будуть знаходитися чиновники, які дозволяють собі висловлювання на кшталт: „газети, що вважають себе опозиційними на сьогоднішній день треба було б може і закрити...“ (п.Миронюк), чи на кшталт: „Та за такі подарунки треба по голові бити. У першу чергу того, хто говорить. А в другу того, хто це висловлює ...“ (Теофіл Бауер) – то імідж нашої рідної держави швидко дійде до рівня не те, що Білорусі, а колишньої Сербії, чи Іраку. Бо після звернення до влади, вона вже не може робити вигляд нібито нічого не знає про ігри з Кримінальним кодексом губернатора в Чернівецькій області.

Відомо, що риба псується з голови. Влада, яка порушує закони, чи дозволяє порушувати закони своїм чиновникам, стає нелегітимною. Вона може у будь-який момент отримати протизаконні дії з боку громадян, бо саме влада перша порушила суспільний договір, яким і є Конституція.

Повідомлення з різних регіонів України примушують нас зробити висновок, що напруга у суспільстві зростає вже не по годинах, а по хвилинах. Дивно, як цього не бачить влада!

Сподіваємося все ж таки, що реакція на звернення до Президента та керівників силових структур багатьох представників ЗМІ Чернівецької області не затримається. Факти, які наводять журналісти, просто підривають авторитет усієї виконавчої влади. І, якщо вона ще в цьому авторитеті зацікавлена, реакція на дії таких „вдалих“ керівників, як Теофіл Бауер, повинна бути швидкою і відповідною тому неподобству, яке собі дозволяють керівники такого високого рівня.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль