пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200307
09.12.2003

Злочинні посадовці проти „Українського Слова“.

   

Суддя Рівненського міського суду Тимощук О.Я. та помічник прокурора міста Рівне Тимощук А.Я. вимагають відшкодування моральних збитків у розмірі 200 тисяч гривень від Видавництва імені Олени Теліги (засновника тижневика „Українське слово“) та редактора відділу політики „УС“ Юрка Сиротюка за журналістське розслідування, у якому вищевказані особи підозрюються у причетності до фабрикування кримінальної справи, застосування незаконних методів слідства, здійсненні морального тиску, та застосування погроз і тортур із метою вибиття свідчень.

Тортури і катування у місцях попереднього затримання в Україні не є ні для кого секретом. На початку січня 2002 року редактор відділу політики тижневика „Українське слово“ Юрко Сиротюк отримав записку із ІТТ м. Рівного. У ній Гринь В. В., викликаний у якості свідка, а згодом затриманий за хуліганство, повідомляв про жахливі тортури, які застосовувались до нього з метою вибиття неправдивих свідчень та зізнання у крадіжці, якої він не вчиняв. Такій самій процедурі піддавались і троє інших затриманих. Усіх їх змушували зізнатися у крадіжці в особливо великих розмірах із дачі будинку у с. Панталія Дубенського району Рівненської області, який належить матері вищевказаних судді і прокурора.

Крім того, Юрко Сиротюк через адвоката інших ув’язнених отримав свідчення, що під час тортур були присутні і давали безпосередні вказівки обидва брати Тимощуки. Більше того, рішення про адмінарешт, у результаті якого свідки по справі перетворилися на затриманих за нібито хуліганство, а потім – звинувачених у крадіжці (звична схема), приймав суд, у якому безпосередньо працює Тимощук О.Я.

Начальник карного розшуку Дубенського РУ МВСУ майор Харинюк Ю., який першим вів слідство і відмовився фабрикувати справу, був звільнений із посади і відправлений на пенсію. Органи прокуратури (у яких працював і досі працює Тимощук А.Я.), до яких затримані зверталися зі скаргами, відповідали формальними відписками.

Розуміючи суспільну вагу даної справи, а також безпосередню загрозу життю затриманих, редактор відділу політики „УС“ Юрко Сиротюк оприлюднив дані факти у серії публікацій на сторінках „УС“ та у Рівненській пресі. Про цю резонансну справу на підтвердження розслідування Юрка Сиротюка писали й інші видання, зокрема газета „Рівне-ракурс"(за 6 лютого 2003 року).

У результаті четверо обвинувачених, які більше року провели під вартою у залі суду, отримали жадану свободу. За цей час один із них захворів на туберкульоз, у іншого загострилось хронічне захворювання.

У відповідь, намагаючись замести сліди справи, брати Тимощуки подали до суду на Юрка Сиротюка і „Українське слово“. З огляду на службове становище позивачів та суму позову (задоволення якого призведе до закриття опозиційної газети і україномовного видавництва, а автору статті доведеться на протязі більш як 18 років віддавати усю зарплатню) лише суспільний резонанс і висвітлення у пресі дозволить об’єктивно розв’язати справу.

03-03 21:10 
www.майдан.org.ua  

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль