пошук  
версія для друку
06.04.2004

В Запоріжжі скоєні два напади на журналістів

   

Запорізька обласна молодіжна організація “Молодий рух”:

В Запоріжжі за два дні скоєно два напади на журналістів. Про це додатково повідомив прокурор Хортицького району Запоріжжя Анатолій Єрьомін. За словами прокурора, 3 вересня 2003р. журналіст газети “Запорозька Січ” Сергій Гончаренко отримав ножове поранення у живіт. “За словами самого постраждалого, коли він зайшов у під’їзд власного будинку, з ним привітався незнайомий. Журналіст відповів на привітання. Після цього Гончаренко відчув різкий біль в області живота та побачив, що з його тіла стирчить ручка ножа”. Журналіст потрапив у лікарню, де йому зробили операцію. На даний момент його стан оцінюється як середньо тяжке. Як повідомив Єрьомін, сам потерпілий та редактор газети “Запорозька Січ” Олександр Верьовкін вважають, що причиною нападу стала підготовка матеріалу про переділ власності у сфері торгівлі та приватизації. На даний момент по факту нападу на журналіста порушена кримінальна справа по ч. 4 ст. 296 КК України – “хуліганство із застосуванням холодної зброї”.

4 вересня 2003р. у Хортицькому районі був побитий заступник директора з питань реалізації щотижневика “Досьє” Микола Лой. “Троє невідомих напали на нього у дворі власного будинку та нанесли декілька ударів в обличчя,” – каже прокурор Хортицького району. За фактом цієї справи порушена кримінальна справа по ч.2 ст. 296 КК України — “хуліганство, скоєне групою осіб”.

Треба зазначити, що обидва журналісти жили в одному ж тому ж будинку. Факт попереднього нападу не налякав інших “хуліганів”, й вони напали на іншого журналіста вже наступного дня.

В жодному з вищенаведених випадків хулігани на забрали в потерпілих ні гроші, ні коштовності, які мали потерпілі в момент нападу.

Обласна організація Національної спілки журналістів звернулась до прокурора Запорізької області, начальника управління МВС в Запорізькі області, засобів масової інформації: “У нас є всі підстави вважати, що скоєні злочини пов’язані з професійною діяльністю потерпілих. Обласна організація Національної спілки журналістів України звертається до керівників силових структур з вимогою ретельно розслідувати кримінальні справи, заведені за фактами нападу на працівників ЗМІ, і гарантувати надалі безпечні умови для професійної діяльності журналістів”.

(“Права людини”, м. Харків, №25, 1-15 вересня 2003 р.)

***

3 сентября в 7 часов вечера в приемный покой 9-й городской больницы Запорожья «скорой помощью» был доставлен молодой человек, из живота которого торчала рукоятка ножа. Пострадавший оказался внештатным сотрудником муниципальной газеты «Запорізька Січ» Сергеем Гончаренко.

Сергей считает, что причина нападения кроется в его журналистской деятельности, в частности, в публикации статьи о переделе собственности в сфере торговли. По словам Гончаренко, ему неоднократно звонили, то предлагая деньги, то угрожая «отбить голову». К этой же версии склоняется и главный редактор газеты «Запорізька Січ» Александр Веревкин, утверждающий, что Гончаренко готовил материалы о допущенных противоправных деяниях, где речь идет «об очень больших деньгах, которые, возможно, уходят в тень».

Нападение на журналиста расследует специальная следственная бригада.

(«Факты», №162, 6 сентября 2003 г.)

Про напад на Сергія Гончаренка див. — «Запорізька Січ», №171, 6 вересня 2003 р.

***

На следующий день после первого ЧП неизвестный возле квартиры напал на сотрудника редакции газеты «Досье» Николая Лоя, занимавшегося реализацией газеты. Лой никогда не являлся и.о. генерального директора, как сообщили многие СМИ, а с 5 сентября не работал в редакции. По обоим случаям возбуждены уголовные дела по ст. 296 — «хулиганство» с применением холодного оружия в первом случае и группой лиц — во втором.

По поводу нападения в июле этого года на журналиста «Досье» Анатолия Наумова, у правоохранителей появилось его признание, что он просто упал и ушибся, но об этом уже никто не писал.

(«Досье», г. Запорожье, №38, 11 сентября 2003 г.)

Див. також — «Сільські вісті», №105, 9 вересня 2003 р.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори