пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
06.04.2004 | Пьотр Косьціньскі
Судові процеси проти журналістів та ЗМІ. Цивільні справи. Дифамація

“Жечпосполітою” по “Львівській Газеті”

   

“У ЖОВТНІ цього року в статті “Податками по опозиції” ми описали ситуацію у Львові, де податкові й митні служби утискають опозицію, ведучи боротьбу зокрема з незалежною “Львівською Газетою”. Згадане щоденне видання передрукувало цю статтю – і за це його очікує судова справа.

Описана в статті “особа номер три” в керованій Сергієм Медведчуком команді, шеф місцевих митних служб Тарас Козак вимагає від “Львівської Газети” спростування і відшкодування у розмірі 86 гривень (близько 62 злотих). Він висунув три закиди, причому два стосуються неправильного окреслення його функцій – насправді він є керівником Західної регіональної митниці, а не керівником митних служб у Львівській області, як ми написали. Насправді різниці жодної, йдеться виключно про географічні назви.

Натомість третій закид стосується наступного твердження: “Нещодавно у нетверезому стані [Тарас Козак] стріляв із службового пістолета в одному з львівських ресторанів, але ніхто його за це навіть не покартав”. Цікаво те, що Козак не ставить під сумнів самого факту стрілянини, натомість в судовому позові він пише: “правоохоронні органи жодного факту застосування мною “службового пістолета” не зафіксували”. Те, що не зафіксували, зовсім не видається дивним...

Ці закиди дуже плиткі. В інших обставинах можна було б із них посміятися – проте, суть в тому, що це чергова акція Львівської податкової адміністрації та її керівництва проти “Львівської Газети”. Цього разу скористалися “Жечпосполітою”.

Дослівне відтворення у формі перекладу здійснив А. Павлишин за публікацією в газеті Rzeczpospolitа № 276 за 27.11.03.

("Львівська газета", 3 грудня.2003 р.)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль