пошук  
версія для друку
26.05.2004

Батурин у 2004 році став жертвою... “темників”

   

“Батурин, який у 1708 році став жертвою російських військ, у 2004 році став жертвою “темників”, – про те це йдеться у Заяві, розповсюдженій уповноваженим Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації, головою Чернігівського обласного товариства “Просвіта” ім. Шевченка Василем Чепурним.

Приводом для такої оцінки стало створення інформаційної блокади навколо висвітлення у ЗМІ відкриття у Батурині за участю Віктора Ющенка та Юрія Костенка хреста жертвам трагедії 1708 року та перепоховання останків загиблих козаків. “Жодна обласна державна та комунальна газета, засновниками яких є державна адміністрація та обласна рада, не повідомили про цю подію,” – йдеться у Заяві. – “За негласною вказівкою з облдержадміністрації не вийшов репортаж і на обласному телебаченні. Формальним приводом для заборони виходу в ефір вже відзнятих сюжетів стала чутка, що начебто не відбулася ексгумація перепохованих останків”.

На думку голови Чернігівської обласної організації Української народної партії Володимира Ступака, “справжня причина заборони полягає в причетності до відкриття пам’ятника лідера блоку “Наша Україна” Віктора Ющенка”. Такими діями влада вчергове показала свою антиукраїнську сутність, намагаючись з допомогою цензури завадити відродженню історичної пам’яті народу.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль