пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200508
08.04.2005 | Юрій Чумак, м.Харків

Чи в змозі українські ЗМІ захистити права людини?

   

На це питання намагалися дати відповідь учасники семінару «Права і свободи людини та механізми їх захисту», який відбувався 18 – 24 березня під Києвом. Семінар був організований для українських журналістів Гельсінським Фондом з прав людини (Варшава, Польща) та громадською організацією «За професійну допомогу» (Комсомольськ, Полтавська обл.). Понад 30 «акул пера» з усіх регіонів України дізнавалися, як правильно орієнтуватися у правовому океані, як захищати права інших осіб і бути захищеними самим від тиску влади. Тренери ознайомили представників ЗМІ з філософією прав людини, вітчизняними, європейськими та світовими механізмами захисту прав і свобод людини, практикою Європейського суду з прав людини, навчили, як готувати свої матеріали таким чином, щоб і правду написати, і не потрапити за грати…

«Вартові пси української демократії» уроки з прав людини засвоїли і в кулуарах створили таку собі неформальну журналістську профспілку, члени якої домовилися допомагати один одному інформацією, корисними порадами, а головне – братерською підтримкою у разі тиску та «наїздів». «Будемо захищати власні права разом!» – вирішили вони.

Хоча нова українська влада ставиться до ЗМІ набагато краще, ніж за кучмівських часів, святкувати перемогу ще зарано. У багатьох можновладців залишились старі панські інстинкти, і доброю пресою вони вважають лише ту, яка добре про них пише. Журналістам необхідно постійно й наполегливо працювати у напрямку налагодження нормальної взаємодії громадянського суспільства та влади, але не завдяки підлабузництву, а навпаки, шляхом створення розвинутого інформаційного середовища. Середовища свободи та відповідальності.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль