пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
09.05.2005
02

Чому образився Чалий? Закарпатський «авторитет» подав до суду на журналістів, які констатували його причетність до кримінального світу

   

Такого ще на Закарпатті не було: щоб той, кого міліція публічно називає кримінальним авторитетом і організатором злочинного угруповання, подавав до суду на незалежних журналістів за те, що вони цитують... представників карного розшуку та управління з боротьби з організованою злочинністю. Тим часом у грудні Мукачівський міськрайонний суд почав розгляд справи проти газети «Старий Замок» та журналістів О. Гавроша, В. Бедзіра, В. Вишнянського, Хоми Брута та народного депутата Сергія Ратушняка, які у своїх публікаціях розповідали про затримання міліцією президента футбольного клубу «Закарпаття» Володимира Паульо на прізвисько Чалий та ще кількох десятків озброєних молодиків.

Нагадаємо, тоді частина закарпатської міліції, збунтувавшись проти корумпованого начальства, затримала групу озброєних бойовиків, у чиїх планах, припускалося, було навіть захоплення школи «в стилі Беслана» — аби звалити провину на прихильників Ющенка.

Про цей факт розповіли не тільки майже всі закарпатські мас-медіа, а й українські (включно з «УМ») і навіть закордонні. При цьому всі оперували даними про Паульо як про кримінального авторитета, адже про це неодноразово публічно заявляли працівники міліції.

Зрештою, про це саме сказано і в доповідній записці начальника управління з боротьби з організованою злочинністю С. Шаранича, опублікованій у закарпатській пресі. Однак чомусь своє невдоволення Паульо спрямував саме на публікації «Старого Замку (Паланка)», хоча в інших закарпатських газетах були набагато крутіші висловлювання на його адресу. Враховуючи, що цей часопис уже мав два резонансні суди проти «героїв» «мукачівської епопеї» та деяких міліцейських чинів, складається враження, що цю незалежну газету хочуть просто знищити.

У позовній заяві пан Паульо просить суд і прокуратуру порушити проти журналістів кримінальну справу і водночас заперечує свою приналежність до кримінального світу. Варто зазначити, що в минулому, за даними «Дзеркала тижня», він був засуджений за згвалтування, грабіж і розбій. Та й зараз президент ФК, який так дбає за свою бездоганну репутацію, перебуває за гратами. І міліція твердить, що швидко він звідти не вийде.

(“Україна молода”, №3, 11 січня 2005 р.)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль