пошук  
версія для друку
05.09.2005

Справу Кулика, жертви міліцейських тортур, розглядатиме 4-та судова інстанція

   

2 січня 2003 року Анатолій Кулик поступив на стаціонарне лікування до Шаргородської районної лікарні із багаточисельними переломами, черепно-мозковою травмою та іншими наслідками перебування в шаргородській катівні. З того часу громадянин України Анатолій Кулик марно намагається притягнути до відповідальності міліціонерів, які по-звірячому знущалися над ним.

Шість районних прокуратур Вінницької області розслідували справу Кулика — та складу злочину в діяннях правоохоронців якось не вбачалося. Анатолій Кулик каже, що міліціонери, які катували його, неодноразово пропонували особисто або через посередників залагодити “конфлікт”. Нещодавно прокуратура Вінницької області закрила кримінальну справу навіть за фактом нанесення тілесних ушкоджень Кулику, одночасно відмовивши у порушенні кримінальної справи проти міліціонерів Петлика і Лояніча, на яких вказував Кулик як на своїх мучителів. Ленінський районний суд в особі судді Курка підтримав таке рішення обласної прокуратури, вказавши, що справу було розслідувано повно і об’єктивно.

У Вінницькій правозахисній групі, яка представляє інтереси Кулика, нам повідомили, що вже підготовлено оскарження до Апеляційного суду Вінницької області. Парадоксальним є факт того, що і прокуратура, і суд відмовляються не тільки розслідувати злочин конкретних правоохоронців, яких підозрюють у заподіянні катувань Кулику, але й відмовляються взагалі визнати злочинним сам факт нанесення йому тілесних ушкоджень.

— Ми впевнені у тому, що якщо факт катувань Кулика у Шаргородському райвідділі міліції міліціонерами Петликом і Лоянічем дійсно мав місце, то це не могли бути поодинокі випадки, а прояви системних порушень прав людини, які відбувалися в Шаргородському райвідділі міліції, — так вважає представник Кулика — координатор Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. Правозахисники закликають усіх, хто міг стати жертвами катувань з боку міліції Шаргородського району, звертатися до них.

(“33 канал”, м. Вінниця, №36, 31 серпня 2005 р.)

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль