пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200734
21.12.2007 | Ольга Гончарова

За неефективне розслідування інциденту в податковій громадянин України отримає 2238 євро

   

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити жителеві Харкова Валерію Козінцю 2238 євро за порушення його права на ефективний розгляд скарги.

Харків’янин Валерій Козінець звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на те, що його побив співробітник податкової інспекції. Харків’янин поскаржився й на неефективне розслідування цього інциденту, а також на порушення його права на правовий захист.

Історія розпочалася у 1996 році, коли податковий інспектор вилучив документи приватного підприємства «Пасаж», що належить позивачеві.

28 квітня 1998 року позивач був викликаний у Податкову міліцію Державної податкової інспекції Харкова для одержання вилучених документів.

Позивач поскаржився, що у приміщенні податкової інспекції він був побитий представником Податкової міліції після того, як податківець виявив у позивача звукозаписуючий пристрій.

Протягом 1998-2004 років позивач неодноразово намагався довести в українських судах, що він був побитий співробітником Податкової міліції, але безуспішно.

Козінець вимагав виплатити йому 279 євро за матеріальний збиток, 474 євро за нематеріальний збиток, а також відшкодувати 238 євро судових витрат.

Євросуд відхилив скаргу позивача про те, що його побили (причина – відсутність доказів), але визнав процедурне порушення його права на ефективний розгляд скарги.

Євросуд зобов’язав державу Україна виплатити Козинцю 2 тис. євро за нематеріальний збиток і 238 євро судових витрат.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль