пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
22.06.2008
Конституція і права людини
джерело: www.newsru.ua

Громадські організації вимагають створити Конституційну асамблею

   

Зміни в Конституцію України повинна розробити й прийняти Конституційна асамблея, уважають учасники 2-ої Громадської асамблеї України "Нова Конституція: позиція громадянського суспільства" (ГАУ).

Про це йшлося на засіданні Громадської асамблеї в суботу в Києві, в якому беруть участь представники низки громадських організацій України, повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА.

Учасники ГАУ вимагають від президента України Віктора Ющенка та вищих органів влади, а також провідних політиків і посадових осіб ухвалити закон, який би передбачав скликання установчих зборів - Конституційної асамблеї для розробки та прийняття нової Конституції України.

Делегати конституційної асамблеї повинні обиратися на прямих виборах і не будуть мати права обиратися або призначатися у вищі органи державної влади протягом 10 років.

Член організаційного комітету ГАУ, представник громадської організації "Адаптаційний чоловічий центр" Володимир Ханас підкреслив, що "політики своєю діяльністю нас переконують у тім, що іншого виходу немає".

Член оргкомітету ГАУ, представник Комітету виборців України Анатолій Бойко підкреслив, що на сьогоднішній день представники громадськості "уже перестають бути просто спостерігачами, і хочуть бути тими, хто веде країну вперед".

"Вони готові активно працювати, проявляти позицію навіть сили, якщо хочете, для відстоювання позиції громадянського суспільства. Поступово громадянське суспільство оформляється, набирає обертів, і громадські організації починають впливати на буття суспільства й рухати Україну вперед", - сказав Бойко.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль