пошук  
версія для друку
22.07.2008
джерело: www.nrada.gov.ua

Свобода слова і безвідповідальність – поняття несумісні

   

Прикро, але факт: всі намагання Національної ради цивілізовано, у відповідності до загальноприйнятих у всьому світі законодавчих, етичних і моральних норм, вибудувати стосунки між зарубіжними та вітчизняними суб’єктами діяльності  в інформаційному просторі України наштовхуються на істеричний супротив провайдерів програмної послуги та деяких російських ЗМІ.

Враховуючи, що мова йде про іноземні телеканали, Національна рада проінформувала МЗС України про можливі наслідки для тих, хто спекуляції на тему  українсько-російських стосунків зробив своїм основним жанром. У листі говориться:

„У зв’язку з наполяганням Національної ради на адаптації іноземних телепрограм, що передбачено чинним законодавством, деякі представники української телеіндустрії, провайдери програмної послуги, розгорнули справжню кампанію дезінформації громадськості, загострення політичних протистоянь та соціальної напруги,  спекулюючи на мовній темі. За активної допомоги окремих російських телеканалів поширюються абсурдні твердження про те, що Національна рада вимагає від російських телекомпаній, що пиширюють свої програми у кабельних телемережах України, перекладу їх програм на українську мову.

Спекуляції на мовній темі стала мало не головною новостійною темою сюжетів деяких російських ЗМІ. Особливо цим відзначається РТР „Планета”. Неперевірена, тенденційна, а часто і відверто провокативна інформація стає нормою для цього телеканалу.

Національна рада відповідально заявляє, що мова телепрограм ніколи не була приводом для відмови провайдерам у праві транслювати російські канали на територію України. Красномовний факт: із 45 іноземних програм, які Національна рада вважає адаптованими до вимог українського законодавства і рекомендує для включення до українських кабельних телемереж,  тільки 8 виходять в ефір італійською, англійською, французькою, німецькою мовами, решта 37 – російською. Ми вдячні цим зарубіжним телекомпаніям за збагачення інформаційної палітри нашої країни.

Водночас Національна рада інформує, що в разі продовження дезінформування глядачів та зумисних спекуляцій на темах, що провокують політичні протистояння, шкодять добросусідським стосункам України та Російської Федерації, Національна рада буде змушена розглянути питання про правомірність присутності таких зарубіжних телеканалів у кабельних телемережах  України.”

Прес-служба Національної ради

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль