пошук  
версія для друку
30.06.2009
джерело: www.helsinki.org.ua

На Дністрі здіймається хвиля...

   

ЕГО "Зелений Світ" повідомив про початок всеукраїнської громадянської кампанії "Дністровська екологічна хвиля". Станом на 28 червня про приєднання до неї заявили представники 29 громадських організацій з 11 областей України та м. Києва.
Учасники громадянської кампанії мають на меті об’єднати можливості влади та громадянського суспільства з тим, аби дієво сприяти розвиткові заповідної справи у дністровському регіоні, зокрема - пропагувати цілі створення національного природного парку "Дністровський каньйон".
Як відомо, минулого року в ході загальнонаціональної акції "7 природних чудес України", за результатами інтернет-голосування та оцінок експертів, отримали високе визнання унікальні ландшафти Дністровського каньйону. Наймальовничішу ділянку долини Дністра, що простяглася від гирла річки Золота Липа до гирла Збруча, й належить взяти під охорону у майбутньому національному парку.
Громадські лідери вимагатимуть від правоохоронних органів припинення порушень природоохоронного законодавства на територіях, що вже увійшли
до складу формально існуючого вже протягом 19 років регіонального ландшафтного парку "Дністровський каньйон".
Громадянська кампанія в кінцевому сенсі повинна змусити органи влади усіх рівнів беззастережно виконати положення законів України та указів Президента стосовно створення національного природного парку.
На переконання ініціаторів кампанії, проект створення парку повною мірою відповідає інтересам мешканців краю. Окрім збереження природи долини Дністра він сприятиме зростанню туристичної привабливості регіону та сталому розвиткові місцевих громад.
Відтак лідери громадських організацій засвідчують зацікавленість у конструктивній співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, місцевими громадами, науковими та освітніми установами, бізнесовими структурами, політичними партіями, ЗМІ, окремими громадянами - з усіма, хто готовий дієво сприяти збереженню природної спадщини краю.
З питань приєднання до громадянської кампанії та з метою отримання більш докладної інформації пропонуємо звертатися до голови ЕГО "Зелений Світ", Олександра Степаненка: ел. пошта: [email protected],
телефон: 097-752-41-22

 

Декларація цілей громадянської кампанії Дністровська екологічна хвиля

Ми, представники громадськості, об’єднуємося з метою реалізації своїх прав на безпечне довкілля та на участь у прийнятті рішень з питань охорони та природно-заповідного фонду України, зокрема - для сприяння створенню національного природного парку "Дністровський каньйон".

Як відомо, НПП "Дністровський каньйон" повинен бути створений відповідно до закону "Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки", численних указів Президента України, рішень Тернопільської обласної ради та облдержадміністрації - з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних об’єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.

Минулого року в ході загальнонаціональної акції "7 природних чудес України", за результатами інтернет-голосування та оцінок експертів, отримали високе визнання унікальні ландшафти Дністровського каньйону, на стрімких схилах якого щороку квітне легендарна "Непалима Купина". Саме цю, наймальовничішу ділянку долини Дністра, що простяглася від гирла річки Золота Липа до гирла Збруча, й належить взяти під охорону у НПП "Дністровський каньйон".
У черговий раз спонукають до рішучих кроків по наближенню до природного стану порушених екосистем краю та відновлення їхньої здатності до саморегуляції катастрофічні наслідки дністровського паводку 2008 року.

Створення цього НПП "Дністровський каньйон" продиктоване й міжнародними зобов"язаннями України у справі розвитку Європейської екологічної мережі та охорони Дністра, як транскордонної ріки.
Відтак і фахівці-екологи, і державна влада, і українська громадськість сьогодні єдині у прагненні зберегти природну спадщину дністровського краю. Адже лише у межах Тернопільщини на Середньому Придністров"ї потребують ефективної охорони більше 60 природних об’єктів різних категорій заповідання, велика кількість пам’яток історії, культури і архітектури. Держава готова виступати у цій справі, як потужний інвестор, створивши національний природний парк - державне підприємство, покликане одночасно забезпечити режим охорони заповідних територій, сприяти розвиткові "зеленого туризму" та рекреації, науковій та освітній діяльності, створювати передумови для господарювання на засадах сталого, екологічно збалансованого та безпечного розвитку.

На жаль, діяльність по створенню НПП "Дністровський каньйон" вже протягом багатьох років свідомо гальмується окремими представниками місцевої влади та бізнесу, зацікавленими у неконтрольованій експлуатації та розпродажі природних ресурсів дністровського краю. Вони вдаються до свідомої дезінформації та маніпулювання суспільною думкою, налаштовують місцевих мешканців проти створення парку. На тлі багаторічної бездіяльності влади ними практично зупинено справу становлення одного з перших в Україні та найбільшого у Подільському Придністров’ї регіонального ландшафтного парку (РЛП) "Дністровський каньйон", створеного рішенням Тернопільської обласної ради ще 19 років тому.

Але ми глибоко переконані у тому, що створення заповідної території національного рівня продиктовано насущною необхідністю збереження унікальної природної та етнокультурної спадщини краю. Майбутній парк, поза всяким сумнівом, прислужиться зростанню туристичної привабливості регіону, розвиткові інфраструктури туризму та рекреації, цивілізованого природокористування, лісового та паркового господарства, підприємницькій активності на селі, зокрема: у тваринництві, бджолярстві, рибному господарстві, овочівництві, ягідництві, вирощуванні лікарських рослин, розвитку художніх промислів тощо. Тобто парк створюється в інтересах гостинних та працьовитих мешканців дністровського краю, усіх громадян України, а зовсім не всупереч їхнім інтересам.

Ми свідомі того, що шляхетна, але нелегка справа збереження природної спадщини дністровського краю вимагає координації дій усіх зацікавлених сторін, усіх країн та регіонів, розташованих у басейні Дністра: від Карпат до Чорного моря.

и звертаємося з проханням про підтримку та приєднання до представників інших громадських організацій, журналістів, науковців, депутатів, лідерів політичних партій, підприємців, до усіх свідомих громадян в Україні та поза її межами - до усіх, кому не байдужа доля "Краю Неопалимої Купини", хто усвідомлює його природну та історико-культурну неповторність.

Учасники Громадянської кампанії "Дністровська екологічна хвиля " ставлять перед собою такі завдання:

" об’єднати можливості органів влади, наукових та освітніх установ, організацій громадянського суспільства, ЗМІ, підприємницьких кіл, міжнародних інституцій з тим, аби дієво сприяти розвиткові природно-заповідної справи у дністровському регіоні;
" активно пропагувати цілі діяльності НПП "Дністровський каньйон", що відповідають інтересам мешканців краю та сталому розвиткові місцевих громад;
" вимагати від правоохоронних органів припинення порушень природоохоронного законодавства на територіях, що увійшли до складу формально існуючого регіонального ландшафтного парку, а також - покарання винних у здійснених правопорушеннях;
" застосовуючи правові методи громадянського впливу, змусити органи влади усіх рівнів беззастережно виконати положення законів України, указів Президента, рішень Тернопільської обласної ради та облдержадміністрації щодо розвитку природно-заповідної справи та створення НПП "Дністровський каньйон".

Тож об’єднаймо власні зусилля, щоб наша потужна "Дністровська хвиля" остаточно змила з берегів Дністра сміття байдужості, корупції та розкрадання безцінної природної спадщини та допомогла зберегти одне з природних чудес України в усій неповторності та красі!

Разом - переможемо!

Національному природному парку на Дністрі - БУТИ!

Цю Декларацію схвалено у дні Літнього Сонцестояння, 21 - 22 червня 2009 року. Станом на 23 червня її підтримали представники 21 організації:

1. Олександр Степаненко, ЕГО "Зелений Світ" (м. Чортків Тернопільська обл.);
2. Наталія Богданець, екоклуб "Ковчег" (м. Чортків Тернопільська обл.);
3. Ярослав Філінчук, ГО "Лікарська еко-ініціатива", (м. Чортків Тернопільська обл.);
4. Ганна Коломієць, Громадська організація "Веселий Дельфін" (м. Київ);
5. Сергій Шапаренко, Екологічна група "Печеніги" (м. Харків);
6. Галина Проців, Екологічний клуб "Край" (м. Бережани Тернопільська область);
7. Іван Маруняк, Коломийське представництво Громадянської мережі ОПОРА (м. Коломия);
8. Володимир Ханас, член оргкомітету Громадянської асамблеї України, співкоординатор "Данастріс Альтернативи, 2009", (м. Тернопіль);
9. Олександр Суботін, член Координаційної ради ВЕР "Хортицький форум", Голова Асоціації громадських екологічних організацій "Зелений світ Житомирщини" (м. Житомир);
10. Юлія Маклюк, Інформаційний центр зі зміни клімату при НаУКМА (м. Київ);
11. Максим Бєднов, біологічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка (м. Київ);
12. Степан Скрипник - Коропецький селищний голова, (с. Коропець Тернопільська обл.);,
13. Валерій Сеньків, співкоординатор "Данастріс Альтернативи, 2009", (м. Тернопіль);
14. Сергій Хлєбас, співкоординатор "Данастріс Альтернативи, 2009" , директор Тернопільського дослідницького інституту соціальних технологій, (м. Тернопіль);
15. Олександр Домбровський - голова ТМО "Нівроку", (м. Тернопіль);
16. Олег Супруненко, Соціально-екологічна громадська організація "Чистий Берег", (м. Берегово Закарпатської обл.)
17. Володимир Приступа, АДЕО "Легіони Землі" (м. Львів);
18. Анатолій Льовін, Президент Запорізького екологічного клубу, Директор Центру екопросвіти "ХХІ століття" Міжнародного Соціально-Екологічного Союзу (м. Запоріжжя);
19. Петро Чегорка Еколого-туристичне об"єднанння "Орлан" (м. Дніпродзержинськ);
20. Олексій Свєтіков, СМЕА "Зелений світ" (м. Сіверодонецьк);
21. Микола Коробко, Голова Української екологічної асоціації "Зелений світ"(м. Кривий Ріг).
22. Михайло Ковальчук, Гусятинська районна організація Всеукраїнської екологічної ліги (смт. Гусятин, Тернопільська область)
23. Валентин Стецюк, "Товариство Лева", капітан експедицій "Дністер" у 1989 - 2009 роках (м. Львів);
24. Вікторія Довгошия, ДГО "Зелений світ" (смт. Гвіздець, Коломийський р-н Івано-Франківська обл.)
25. Ганна Голубовська-Онісімова, ВЕГО МАМА-86 (м. Київ)
26. Світлана Слєсарьонок, МАМА-86-Одеса (м. Одеса);
27. Оксана Прокіпчук, ТМО "Нівроку" (м. Тернопіль);
28. В’ячеслав Тіщенко, Адаптаційний чоловічий центр (м. Тернопіль);
29. Адель Босак, Українська екологічна асоціація "Зелений світ" (м. Київ).

http://www.greenworld.org.ua/index.php?id=1245752917

 

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори