пошук  
версія для друку
29.07.2009

Мін’юст не знайшов порушень у наказі, який дозволяє огляд приватної кореспонденції росіян

   

Міністерство юстиції Росії не побачило порушень законодавства у положеннях, що дозволяють правоохоронним органам без санкції суду читати приватну переписку громадян. Про це у вівторок, 28 липня, заявив глава відомства Олександр Коновалов. За його словами, експерти Міністерства юстиції не знайшли прямих суперечностей даної норми чинного законодавства. Про це повідомляє "Кореспондент".

"Якщо зміст, найбільш субстантивна частина викликає сумнів, то для вирішення цих сумнівів є один шлях - судовий аж до Конституційного суду", - сказав Коновалов.
Наказ Про затвердження вимог до мереж і засобів поштового зв’язку для проведення оперативно-розшукових заходів, підписаний головою Мінкомзв’язку Ігорем Щоголєвим, був затверджений Мін’юстом 6 липня і вступив у силу через два тижні.
Даний документ дозволяє правоохоронним органам перевіряти листи, посилки, бандеролі та інші поштові відправлення громадян. Працівники пошти повинні забезпечити уповноваженому органу доступ до поштових відправлень, до інформації про надані послуги поштового зв’язку, а також до інформації про відправника та адресатів.
Силовики отримають також доступ до баз даних операторів поштового зв’язку, звідки може бути отримана інформація про користувача послугами поштового зв’язку, його поштову адресу та про надані послуги поштового зв’язку.
Правозахисники уже заявили, що дозвіл переглядати поштові відправлення громадян без рішення суду порушує конституційні та споживчі права громадян. Експерти звертають увагу на Основний закон РФ, де сказано, що такі дії здійснюються лише за рішенням суду.
Відповідно до статті 23 Конституції РФ, "кожен має право на таємницю листування, телефонних переговорів, поштових, телеграфних та інших повідомлень. Обмеження цього права допускається лише на підставі судового рішення".

Кореспондент, РИА Новости

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль