MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Відкрите звернення щодо державної політики в галузі прав людини

26.03.2010   
Нова влада ліквідувала посади помічників міністра з прав людини Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС. Збір підписів під цим відкритим зверненням триває на сайтах helsinki.org.ua та maidanua.org

Президенту України

В.Ф.Януковичу

Прем’єр-міністру України

М.Я.Азарову

17 березня 2010 року була поширена інформація щодо скорочення вдвічі Апарату Міністра внутрішніх справ. Мова йшла про ліквідацію посад помічників міністра з прав людини Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС, створеного в 2008 році.

Не дивлячись на відкритий лист Української Гельсінської Спілки з прав людини, підписаний більше, ніж тридцятьма громадськими організаціями, виступи в пресі, міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов ліквідував систему моніторингу дотримання прав людини в міліції, ухваливши рішення про звільнення помічників міністра з прав людини.

Наказ про реорганізацію Апарату Міністра під виглядом скорочення штатів був підписаний 18 березня, але переданий для ознайомлення лише 25 березня. Таким чином, Міністр продемонстрував повне ігнорування думки громадських організацій та правозахисного товариства.

В ситуації численних порушень і проявів неповаги до прав людини за останній місяць – ліквідація Управління моніторингу прав людини та інші порушення в МВС, дискримінація жінок (суто чоловічий склад уряду!) та твердження, що вони не можуть проводити реформи, порушення права на рівний доступ до вищої освіти, звільнення профспілкових активістів за відстоювання прав шахтарів, погіршення доступу до архівних документів про політичні репресії, намір КПУ поставити бюст ката українського народу Й.Сталіна в Запоріжжі тощо – у нас виникає закономірне питання: чи є названі кроки виявом нерозуміння важливості захисту прав людини та підтримки тих інституцій, які досить успішно займаються цим, чи вони є спланованою та свідомою відмовою від демократичних здобутків, які має українське суспільство?

Просимо Вас чітко поінформувати суспільство щодо політики нового уряду в галузі прав людини і дати свою оцінку названим діям, а також про заходи, спрямовані на усунення порушень прав людини.

Ми й надалі будемо відстежувати стан із правами людини в Україні і реагувати належним чином на їхні порушення.

Харківська правозахисна група

Збір підписів під цим відкритим зверненням триває на сайтах helsinki.org.ua та maidanua.org

 Поділитися