пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.04.2010 | Ольга Веснянка
Хроніка

Український режисер зніме документальний серіал про розпад соціалістичної системи

   

«Прощавайте, товариші!» - під такою назвою французько-німецький телеканал ARTE готує серію з документальних фільмів про суспільні зміни у колишньому соцтаборі. Його режисер – український кінематографіст Сергій Буковський.

Зйомки документального історичного серіалу «Прощавайте, товариші!» мають розпочатися в квітні. А проходитимуть вони в Україні, Росії, Грузії, Білорусі, Чехії, Польщі, Угорщині, Румунії й навіть у Німеччині, загалом у близько 15 країнах.

Розпад системи очима простих людей

«Ми будемо відтворювати справжню ходу історії, але також розкажемо історії через долі людей, їх відчуття, як всі ці зміни стались у Росії, країнах Балтії, Україні та в усіх країнах Східної Європи», - розповів «Німецькій хвилі» Сергій Буковський, знаний український документаліст, який є режисером серіалу. Метою документальних фільмів є «оповісти велику історію очима маленьких людей». Тобто, йтиметься не про роль керманичів, а про відчуття простих людей, яких називали «гвинтиками системи».

Буковський добре знайомий з тематикою

Співпродюсер серіалу Вікторія Бондар розповідає, що в стрічках, кожна з яких триватиме близько 50 хвилин, мова йтиме про історію змін у країнах колишнього соцтабору в період з 1975 по 1991 рік. Європейський глядач побачить авторське українське документальне кіно, адже тематика цього періоду в історії пострадянських країн добре знайома українському режисерові.

А як зазначає директор Української кінофундації Андрій Халпахчі: «Сергій Буковський – видатний документаліст з тієї плеяди середнього покоління, яке ще встигло за радянські часи зробити добре кіно».

Сергій Буковський народився 1960 року в Башкирській АРСР, вивчав режисуру в Київському державному інституті театрального мистецтва імені Івана Карпенка-Карого. Понад 10 років Буковський працював на Українській студії документальних фільмів. Його документальний 9-серійний телефільм «Війна. Український рахунок» було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка. Високого визнання досяг і його документальний фільм «Живі» про Голодомор в Україні.

Вибір з понад 20 кандидатів

Бондар зауважує: «Наскільки нам відомо, обирали режисера з понад 20-ти кінематографістів, серед яких розглядали і кандидатуру Кшиштофа Зануссі. Бажанням замовників було, щоб працював над такою темою режисер, який й сам пережив ці зміни в одній з країн, про які оповідатиметься».

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль