пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
01.07.2010
Свобода мирних зібрань

Комітет ВР провів кулуарне засідання щодо законопроекту про мирні зібрання

   

30.06.2010 року Комітет Верховної Ради з Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин кулуарно провів своє засідання з приводу законопроекту № 2450 «Про мирні зібрання».

Не зважаючи на дану головою Комітету Олегом Зарубінським (блок Литвина) обіцянку громадськості, інформації про це засідання не було ні на сайті Верховної Ради, ні на сайті Комітету, а деякі з депутатів дізналися про нього в останній момент.

Прийнято рішення не виносити законопроект на розгляд Верховної Ради і надіслати його на експертизу Венеціанської комісії. Однак надісланий він має бути в редакції, яка не враховує пропозицій громадськості.

Формально це пояснили тим, що «пропозицій від громадськості було багато, і вони часто суперечать одна одній», хоча насправді переважною більшістю учасників слухань була прийнята резолюція з поданими консолідованими пропозиціями. Більше того, на кулуарному засіданні Комітету жодна з пропозицій від громадськості навіть не розглядалася, як не розглядалися й пропозиції народних депутатів України – вони навіть не були роздруковані і не були надані членам Комітету.

Зараз громадськістю готуються відповідні звернення (в т.ч. й до Венеціанської комісії), аби її пропозиції все ж таки були розглянуті, а не просто вислухані.

P.S. До речі, половину складу Комітету займають представники парламентської опозиції – Олена Бондаренко, Юрій Гнаткевич, Віктор Таран (всі – БЮТ) і Мустафа Джемілєв (НУНС), іншу половину – представники Партії регіонів (Едуард Павленко, Іван Попеску), Блоку Литвина – Олег Зарубінський і Комуністичної партії (Сергій Храпов). Найбільш активними у проштовхуванні законопроекту 2450 є Олег Зарубінський, Віктор Таран і Юрій Гнаткевич. Вражаюча єдність коаліції та опозиції у протистоянні з громадськістю.

01.07.2010  

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль