пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
30.08.2010
Вибори
джерело: www.dw-world.de

Харків без райрад: менші можливості виборців і більші ціни мандатів

   

Відповідно до рішення, ухваленого торік, 31 жовтня Харків не обиратиме депутатів райрад, а тільки представників у міську та обласну ради. На думку експертів, це зменшить можливості виборців для захисту їхніх прав.

Скасувавши районні ради, Партія регіонів заздалегідь почала підготовку до усунення конкурентів на місцевих виборах, пояснив Deutsche Welle політолог Валерій Дудко. 

«Йшлося про те, щоб прибрати громадську думку з районного осередку, обмежити контакт з населенням та створити умови задля нав’язування думки виключно Партією регіонів»,  –каже експерт. 

Натомість експерт з питань конституційного права Федір Веніславський вважає, що райради у тому вигляді, як нині, є неефективними, а їхня правомірність досить суперечливою. «Міська рада Харкова не ухвалила рішення делегувати повноваження райрадам (у цій каденції, з 2004 року, пр. автора). Вони фактично здійснювали свої повноваження без належних на це підстав. І це було причиною, щоб їх скасувати», - каже Веніславський.

«Фальсифікувати буде легше»

Більшість депутатів зараз з виборцями взагалі не зустрічається, пояснює експерт з питань державного управління Олег Конотопцев. А на майбутнє, за нових умов, ця ситуація ще погіршиться. «Кількість виборців на одного депутата збільшиться з 3 до 15 тисяч. Це дуже велике навантаження на кожного депутата. Та надзвичайне зменшення можливості для громадян для захисту своїх прав», - каже Конотопцев.  На його думку, скасування 9 райрад – це також підготовка до можливих фальшувань на виборах, адже, за словами Конотопцева, простіше фальсифікувати в одному місці, ніж у 9 районах. А політолог Валерій Дудко уточнює: «Це ще й вигідніше для декого. Через скасування райрад, місце депутата у міськраді подорожчало на 50%».

Олександра Індюхова


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль