пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.09.2012
Доступ до інформації

Генплани будуть розсекречені?

   

Як повідомляє сайт Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ), перший віце-прем’єр В.Хорошковський доручив Міністерству регіонального розвитку провести з громадськістю консультації й розглянути можливості зробити генплани міст України доступними для всіх громадян.

Відповідно до цього ж доручення, врахувати пропозиції Центру мають Мін’юст, Держкомтелерадіо, Укрдержархів та СБУ.

Це – перші результати громадської експертизи діяльності Мінрегіону щодо формування переліку відомостей, які становлять службову інформацію. Експертизу провів СЦГІ в рамках проекту «Через доступ до генеральних планів – до містобудування без корупції», що реалізовується за фінансової підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного Фонду «Відродження».

В ході згаданої експертизи, СЦГІ здійснив аналіз процесу створення переліків службової інформації, які ухвалюють українські міністерства. Саме ці переліки стають підставою для незаконного втаємничення генеральних планів міст, а їхня недоступність впливає на вартість житла, доступність інформації про шумове, хімічне та радіологічне забруднення, можливість ведення бізнесу та інші сфери життя громадян України.

«Сподіваємося, доручення першого віце-прем’єра розвіє сумніви щодо доцільності консультацій із громадськістю», – зауважив Володимир Щербаченко, голова СЦГІ. – «Перша тема для обговорення – це проект нових державних будівельних норм (ДБН), який регулює порядок створення та зміст генеральних планів. Мінрегіон має створити такі ДБН, які будуть сприяти доступності генпланів, а не їх подальшому протизаконному втаємниченню».

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль