пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.11.2012
Громадянське суспільство
джерело: www.pravda.com.ua

Група «1 грудня»: влада перетворила себе на карикатуру

   

Група «Першого грудня» вважає вибори недемократичними, а дії влади – цинічними, але одночасно вбачає в їх результатах надію на «здорові сили» у суспільстві.

Про це йдеться в заяві, яку підписали В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський.

«За результатами голосування ми насамперед відчуваємо зміцнілу надію на здорові сили у нашому суспільстві – ті сили, які не залишилися байдужими, не продали свої голоси і в багатьох гострих ситуаціях не допустили у парламент відвертих шахраїв. В Україні є і національний, і демократичний дух, і його сили переважають», – заявили вони.

Громадські діячі додали, що відчувають неспокій у суспільстві і бачать вияви волі людей обстоювати свій голос.

«Запевнення влади у демократичній бездоганності виборів залишилися порожнім звуком. Ми обурені тим, що у виборчий процес було залучено силові структури. Факти демонстративних порушень перекреслили демократичний характер виборів», – стверджують автори заяви.

Ініціативна група «Першого грудня» вважає, що відповідальність за це повною мірою лежить на владі на чолі з президентом України.

«Фарс з багатоденними підрахунками голосів, страх перед мирними зібраннями, маніпуляції з результатами голосувань перетворюють образ впевненої влади у скандальну карикатуру, яка викликає подив у нашому суспільстві та в світі», – заявили учасники групи.

«Особливим цинізмом виглядає тиск на вже обраних депутатів», – додали вони.

Водночас, у заяві наголошується, що «досягнення справедливого і демократичного ладу всієї нашої держави – це справа не лише представників політичних сил з влади чи опозиції, а завдання всього народу».

Відтак Брюховецький, Гаврилишин, Горбулін, Любомир Гузар, Дзюба, Маринович, Попович, Сверстюк, Скуратівський та Юхновський запропонують орієнтири для спільної праці, які міститимуться в «Українській Хартії вільної людини», яку оприлюднять найближчим часом.

«У цій Хартії хочемо представити своє бачення, що варто робити нам як єдиній спільноті і як задіяти особисті і колективні зусилля для загального блага», – анонсували учасники групи «Першого грудня».

28 листопада 2012

 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль