пошук  
версія для друку
11.03.2013 | Юрій Чумак

Сиротам ліпше здобувати повну вищу освіту

   

До «Центру правових та політичних досліджень «ДУМА» звернулася К., яка навчається у вищому навчальному закладі м. Харкова. Вона повідомила, що є сиротою та користується відповідними державними соціальними гарантіями, проте їй незабаром виповниться 23 роки, тому незрозуміло, чи будуть надаватися означені пільги й надалі, до закінчення здобуття вищої освіти.

Адже стаття 4 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» (від 13.01.2005 р., №2342-IV) гарантує встановлення мінімального стандарту щомісячного утримання таких дітей та осіб із їх числа за умови навчання їх у вищих навчальних закладах до досягнення ними 23-річного віку або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Так само, пп. 1 п. 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 р. №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» передбачає, що «учні та студенти зазначеної категорії зараховуються на повне державне утримання в навчальних закладах, до яких вони вступили, і в період навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів забезпечуються безоплатно продуктами харчування, одягом, взуттям і м’яким інвентарем за нормами, встановленими для вихованців шкільного віку шкіл-інтернатів».

Отже, у вищезазначених нормах закладено різночитання (або), яке не роз’яснено: чи повинні забезпечуватися гідними державними соціальними пільгами діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які навчаються у вищих навчальних закладах, після досягнення ними 23-річного віку, до закінчення відповідних навчальних закладів?

Громадська організація «Центр правових та політичних досліджень «ДУМА» звернулася до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з проханням надати офіційне роз’яснення зазначених положень законодавства.

У відповіді, що надійшла за підписом заступника міністра – керівника апарату О.С. Дніпрова, зазначається, що «студенти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким виповнилося 23 роки і більше, до закінчення відповідного навчального закладу зараховуються на повне державне забезпечення, якщо такі особи здобувають повну вищу освіту (виділено автором) за кошти загального фонду державного бюджету».Таким чином, означений лист фактично роз’яснює, що на студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, яким вже виповнилося 23 роки, державні соціальні гарантії поширюються у разі, коли молоді люди продовжують навчання за кваліфікацією «спеціаліст» або «магістр».

І Міністерство гарантує, що таким особам «здійснюються всі виплати, передбачені нормативно-правовими актами діючого законодавства»

Рекомендувати цей матеріал

коментарі

щоб розмістити повідомлення чи коментар на сайт, вам потрібно увійти під своїм логіном »»

2014.09.02 | pewpew

виходить, якщо сирота закінчив бакалаврат в 25 років, потім пішов працювати і в 40 йому знадобилося отримати ще й магістра з якоїсь спеціальності (повну вищу освіту), його, 40-літнього має внз зарахувати на повне державне забезпечення????

2014.09.02 | pewpew

крім того, що тоді робити з виплатами зазначеними в п.13 пп.1 постанови 226 кму, оскільки вони фактично не зараховуються на навчання: "при вступі на
навчання до професійно-технічних та вищих навчальних закладів" а продовжують навчання.
виходить ці виплати платити не потрібно?

X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори