пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.06.2013
Право на справедливий суд
джерело: svobodaslova.in.ua

За порушення прав людини суддів можуть позбавити пенсії

   

Законопроект щодо позбавлення суддів, прокурорів та слідчих «пільгового» пенсійного забезпечення за порушення прав і свобод людини визнано конституційним, пише Закон і Бізнес.

Такого висновку дійшов комітет ВР з питань правової політики.

Законопроект (реєстр. №2713) розроблено з метою створення додаткових умов для запобігання порушенню конституційних прав і свобод людини і громадянина з боку суддів, прокурорів та слідчих шляхом застереження цих осіб від подібних дій тим, що навіть після спливу тривалого терміну з моменту вчинення порушення ними конституційних прав та свобод людини (в тому числі після спливу строків давності притягнення до кримінальної відповідальності) юридична відповідальність за це наставатиме у формі скасування «пільгового» пенсійного забезпечення та перерахування пенсії на загальних підставах.

На засіданні Комітету зазначалося, що згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Це конституційне положення поширюється на всіх без винятку посадових осіб, незалежно від того, чи є вони представниками законодавчої, виконавчої або судової гілок влади. Не має також правового значення службове становище особи, відомча чи галузева належність державного органу, сфера його діяльності, характер і обсяг повноважень.

Конституційні положення частини другої статті 19 Основного Закону України щодо зв’язаності реалізації владних повноважень законом знайшли свій розвиток у галузевому законодавстві України, зокрема, у тих законодавчих актах, які встановлюють відповідальність посадових осіб органів державної влади за перевищення своїх повноважень або невиконання службових обов’язків, пов’язані з цим дисциплінарні проступки, адміністративні правопорушення та злочини.

Таким чином, вважають народні депутати, запропоноване проектом створення додаткових умов для запобігання порушенню конституційних прав і свобод людини і громадянина з боку суддів, прокурорів та слідчих, ґрунтується на наведеній конституційній основі.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль