пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
04.06.2014
Право на життя

Звернення Харківської правозахисної групи

   

Голові Верховної Ради України
Турчинову Олександру Валентиновичу

Прем’єр-міністру України
Яценюку Арсенію Петровичу

Голові Служби Безпеки України
Наливайченку Валентину Олександровичу

Копія:

Уповноваженій
Верховної Ради з прав людини
Лутковській Валерії Володимирівні

Із засобів масової інформації відомо, що на даний момент на території, зокрема, міст Слов’янськ, Червоний Лиман та інших населених пунктів Донецької області проходить активна фаза антитерористичної операції (АТО), спрямована на знешкодження терористів, із застосуванням гранатометів та іншої важкої зброї, а також військової авіації. Незважаючи на всі зусилля української влади запобігти завданню шкоди населенню місць проведення АТО, є випадки руйнування цивільних об’єктів та жертв серед мирного населення.

Оскільки українські військові підрозділи з метою запобігання втечі терористів із зони АТО здійснюють блокування зазначених вище населених пунктів, їхні мешканці, в тому числі сім’ї з дітьми, позбавлені можливості покинути територію ведення бойових дій, а умови для безпечного перебування людей на час ведення бойових дій (бомбосховища тощо) відсутні. Отже, життю і здоров’ю мирних мешканців Слов’янська, Червоного Лиману та інших населених пунктів, де відбувається активна фаза АТО, загрожує реальна загроза.

До Харківської правозахисної група надходить інформація від жителів територій, де проходять бойові дії, що вони не можуть виїхати для тимчасового проживання на час проведення АТО в інші місця.

Враховуючи зазначені обставини, просимо Вас терміново вжити всіх необхідних заходів для організації та проведення евакуації мирних жителів населених пунктів Донецької та Луганської областей, які хочуть покинути території, на яких проходять бойові дії.

З повагою,

Г. В. Токарев
Директор Центру стратегічного судового захисту
Харківської правозахисної групи

Л. М. Клочко
Керівник Громадської приймальні
Харківської правозахисної групи

4 червня 2014 року

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль