пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.11.2014 | Юрій Чумак

Адмінпротоколи про порушення права на доступ до інформації складатиме Омбудсмен

   

Новий закон «Про прокуратуру» у своїх Прикінцевих положеннях передбачає, що протоколи у справах про порушення доступу до публічної інформації або права на звернення громадян відтепер будуть складатися не працівниками прокуратури, а представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Прийнятий Верховною Радою новий Закон «Про прокуратуру» Президент підписав наприкінці жовтня.

Цим Законом скасовуються функції прокуратури щодо нагляду за додержанням і застосуванням законів (так званий «загальний нагляд»). Основна роль у виконанні таких завдань відводиться профільним органам державної влади.

Так, протоколи у справах про порушення доступу до публічної інформації або права на звернення громадян відтепер будуть складатися не працівниками прокуратури, а представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (Омбудсмена).

Хоча сам Закон набирає законної сили лише через 6 місяців після його опублікування, тобто 25.04.2015 р., зазначені зміни почали діяти вже з наступного дня після офіційного оприлюднення документу.

Також у статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення) додано підпункт 8-1, згідно з яким за порушення права на інформацію та права на звернення (ст. 212-3 КУпАП) такою прерогативою наділені уповноважені особи секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представники Уповноваженого.

Також означені особи отримали повноваження складати адмінпротоколи за статтями 188-39 (Порушення законодавства у сфері захисту персональних даних) та 188-40 (Невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини).

Отже, у випадку недотримання права на інформацію або права на приватність з боку недбалих чиновників віднині слід звертатися саме до Секретаріату Уповноваженого – задля того, аби відповідальні працівники Омбудсмена складали адміністративні протоколи щодо порушників.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль