пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
Публікації › Стрічка новин
17.03.2015 | Яніна Смелянська

Особливий статус Донбасу може розколоти коаліцію

   

Про це заявив перший заступник керівника фракції "Блоку Петра Порошенка" Ігор Кононенко, відповідаючи на запитання щодо причин продовження консультацій.

"Є неузгодженість позицій в коаліції з питання особливого статусу зони бойових дій. На даний момент фракції Радикальної партії, "Самопомочі" та "Батьківщини" не готові підтримувати цей законопроект, внесений президентом. Тому оголошено перерву і зараз збирається рада коаліції. Будемо намагатися знайти спільну позицію", - сказав депутат.

Відповідаючи на уточнення, чи вистачає голосів за дане питання без цих фракцій, Кононенко висловив думку, що голосів вистачає, але в такому питанні необхідна єдність коаліції.

Депутат також уточнив, що мова йде і про відповідні постанові і законопроекті, які стосуються даного питання. "Вони невід’ємні. Один закон без іншого не працює", - додав Кононенко.

Як зазначив у коментарі журналістам лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, зараз в консультаціях з керівниками фракцій бере участь також секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Нас намагаються переконати і знайти компроміс у питанні голосування за ці закони", - сказав депутат і додав, що "Радикальна партія" не підтримує дані законодавчі ініціативи, оскільки вважає їх "легалізацією російської окупації".

На думку Ляшка, територіям потрібно надавати не особливий статус, а статус окупованих територій.

Раніше повідомлялося, що згідно з прийнятим у Мінську 12 лютого комплексу заходів з виконання угод, не пізніше 30 днів з дати підписання даного документа має бути прийнято постанову Верховної Ради із зазначенням території, на яку поширюється особливий режим відповідно до закону "Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей ".

14 березня закінчився термін прийняття відповідної постанови Ради.

Нагадаємо, 5 березня, Президент Петро Порошенко утворив Донецьку і Луганську обласні військово-цивільні адміністрації.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль